Donald Tusk jak Barack Obama – ruszył mikroblog polskiego premiera

Na stronie http://premier.blip.pl można znaleźć aktualizowane, publikowane na bieżąco informacje z codziennych prac premiera Donalda Tuska. Profil premiera jest prowadzony przez Kancelarię Premiera RP.
Donald Tusk jak Barack Obama – ruszył mikroblog polskiego premiera

Blip.pl pozwala na szybki kontakt z internautami, użytkownicy sieci mogą obserwować profil – wówczas automatycznie otrzymują np. na swój nr GG lub na swoje konto w Blip.pl powiadomienia o tym, czym aktualnie zajmuje się Donald Tusk.

Blip.pl to polski odpowiednik Twittera, posiadający jednak więcej możliwości, np. możliwość publikowania w czasie rzeczywistym zdjęć prosto z telefonu komórkowego, czy też nagrań dźwiękowych i wideo.

Wielkim pasjonatem polskiego Blipa jest były Prezydent RP – Lech Wałęsa – który niemal codziennie na Blipie odsłania nierzadko prywatne kulisy swojego życia na stronie http://lechwalesa.blip.pl Na Blipie swoje profile mają również: Bogusław Sonik (boguslawsonik.blip.pl), Janusz Lewandowski (jlewandowski.blip.pl), czy Grzegorz Napieralski (napieralski.blip.pl)

O mikroblogach zrobiło się głośno, gdy wykorzystał je z sukcesem w kampanii wyborczej Barack Obama, obecny prezydent USA. Polscy politycy coraz częściej zdają się wykorzystywać ten trend.