Matka dzwoni na policję, bo jej syn jest uzależniony od gier

Serwis The Boston Herald donosi, że Angela Meija została zmuszona do wezwania policji, gdyż nie mogła oderwać od grania w GTA swojego 14-letniego syna. Według policyjnych raportów, uzależnienie chłopaka od gier było problemem w tej rodzinie już od dłuższego czasu. W końcu Mejia nie wytrzymała, gdy zobaczyła syna grającego w GTA o 2:30 w nocy – kilka godzin po tym, jak powiedziała mu, by poszedł spać. Matka niewiele myśląc odłączyła konsolę Playstation z gniazdka, co jak wiemy, jest ciosem w plecy dla gracza, będącego w trakcie kolejnej misji. Chłopak wpadł więc w furię, a matce nie pozostało nic innego, jak wezwać policję, by pomogli jej uspokoić obłąkane dziecko.
Kolejny hit, który nas ominie ze względu na brak polskiego Xbox LIVE
Kolejny hit, który nas ominie ze względu na brak polskiego Xbox LIVE

Funkcjonariusze, którzy pełnili tego dnia dyżur, byli zaskoczeni takim telefonem. Przyjechali, powiedzieli nastolatkowi by się uspokoił i poszedł spać. W raporcie nie ma wzmianki o tym, co stało się z konsolą i grami, ani też o tym, czy młody fanatyk GTA został skierowany na leczenie.

Lawrence Kutner, były dyrektor instytutu zdrowia psychicznego w szpitalu publicznym stanu Massachusetts, uważa, że telefon na policję był wynikiem raczej bezradności i frustracji matki, niż tak zwanego uzależnienia chłopaka. Dodał również, że dorośli uważają gry za metodę izolacji od otoczenia, podczas gdy dla młodzieży, jest to sposób na uzyskanie akceptacji rówieśników.

Czytaj również:

Uzależnienie od Internetu doprowadziło go do bezdomności

Powstała Klinika Uzależnienia od Gier

Uciekł z domu, bo zabrali mu Xboksa