PO chce regulacji prawnych w sprawie okularów 3D

Platforma Obywatelska chce się zatroszczyć o wzrok obywateli. Członkowie partii chcą kontroli okularów 3D przez ministerstwo zdrowia i, jeśli będzie potrzeba, wycofanie ich z rynku.

– Byłem w kinie na „Avatarze”. A do jego oglądania dostałem bardzo brudne okulary 3D. Dochodziły do mnie też takie głosy od kolegów i koleżanek, że po wyjściu z kina bolały ich oczy. To wystarczające przesłanki do tego, aby przeprowadzić kontrolę – twierdzi poseł Piotr Cieśliński z PO. Wtórują mu inni posłowie Platformy, którzy razem z Cieślińskim podpisali interpelację do minister zdrowia.

Jak twierdzą przedstawiciele kin, okulary są bezpieczne pod każdym względem i czyszczone w specjalnych zmywarkach. – Problem w tym, że czasami okulary do końca nie wyschną i pojawiają się na nich takie białe plamki. To ludzie nazywają brudem – mówi nam Rafał Rybski z Cinema City.

Prawdą jest, że okulary, nie tylko 3D, należy wyczyścić przed założeniem. W kinie najlepiej to zrobić jeszcze przy zapalonym świetle za pomocą jakiejś tkaniny. Co do regulacji prawnych, pozwolimy wam wypowiedzieć się w komentarzach.

0
Źródło: Tokfm.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.