Aplikacje dla Twojego Androida

Niedawno na naszej stronie został opublikowany artykuł Supermoce dla Smartfonów – gdzie opisano ciekawe aplikacje dla wszystkich czterech najpopularniejszych systemów smartfonowych, kiedy tak naprawdę wiadomo, że liczy się tylko Android. A tak na poważnie, w dziale online postanowiliśmy rozszerzyć listę, publikując krótsze teksty skupiające się na wybranym OSie, wszystkie sugestie są oczywiście mile widziane.

Myślę, że serie “po 5” będą odpowiednie i nie przegrzeją waszych droidów.

Adobe Reader

Adobe Reader

Adobe Reader – tego programu do czytania PDF’ów chyba nie trzeba przedstawiać. Niedawno pojawił się na Androida i szybko zagościł na moim samsungu, zainstalowałem photoshopa, więc trzeba być konsekwentnym. Aplikacja obsługuje gesty multitouch i sprawnie potrafi dopasować wyświetlany dokument do Twojego ekranu.

Barcode Scanner

Barcode Scanner
Barcode Scanner – z początku ten program może wydawać się zupełnie niepotrzebną, geekowską ekstrawagancją, ale z czasem człowiek zaczyna go doceniać – wygodniej jest jednak zeskanować kod kreskowy niż przepisywać cokolwiek ręcznie. Dodatkowo, jeśli chcielibyście stworzyć kod kreskowy z adresem swojej strony to wystarczy dodać poniższy skrypt do ulubionych, wejść na swoją www, kliknąć w skrypt, voila (w kodzie nie ma żadnych “enterów”, to jeden ciąg znaków).

javascript:void(window.open
(‘http://chart.apis.google.com/
chart?cht=qr&chs=300×300&chl=’+encodeURIComponent (location.href),’Qr%20code’,’ top=100,left=200,width=350,
height=350,status=yes’));

Dropbox

Dropbox
Dropbox – świetny sposób na synchronizację danych i przechowywanie użytecznych rzeczy w chmurze. Rozkłady jazdy autobusów, fotki, muzyka, itd. Dropbox pozwala również na publiczne udostępnianie wybranych plików i, między innymi, zintegrowany jest z serwisem Soundcloud. Alternatywa dla opisywanego u nas Evernote’a.
Helix Launcher

Helix Launcher
Helix Launcher – oryginalny androidowy launcher w 2.1 nie przypadł mi do gustu na tyle, żeby nie skorzystać ze swobody jaką oferują droidy i poszukać czegoś (moim zdaniem) lepszego. Helix jest bardzo wygodny, naprawdę łatwo daje się konfigurować, potrafi obsłużyć 7 pulpitów na raz. Uwaga: Helix Launcher 2 oferuje o wiele większe możliwości, lecz bardzo dużo użytkowników donosi o jego niestabilnej pracy. Do tego wymaga mocniejszego telefonu.
PRemoteDroid

PRemoteDroid
PRemoteDroid – sterowanie myszą, klawiaturą i eksplorator plików dla Twojego komputera, o ile masz możliwość połączenia się z nim przez bluetooth lub sieć wifi. Idealny pilot jeśli oglądasz filmy z peceta na swoim telewizorze (albo chciałbyś zacząć). Aplikacja może nie jest tak wygodna jak Gmote, ale daje o wiele więcej swobody i możliwości. Nieco inwencji, kilka nowych, globalnych skrótów i nie musisz ruszać się z kanapy.