Netbook HP w stylu Vivienne Tam, czyli motylem jestem

HP Mini to netbook skierowany do Pań, łączący w sobie motywy z dwóch światów – mody i technologii. Podczas projektowania obudowy urządzenia Vivienne Tam inspirowała się chińską historią miłosną “Butterfly Lovers”. Znalazły się tu również motywy znane z wiosennej kolekcji jej domu mody. Motywy zaprojektowane przez Tam pojawiają się również w systemie operacyjnym – np. menu Start z wizerunkiem motyla, dopasowane tapety oraz niestandardowe ikony. Dodajmy, że główny motyw dekoracyjny zintegrowano bezpośrednio z pokrywą komputera za pomocą technologii HP Imprint, która sprawia, że jest on w pełni odporny na ścieranie.
Netbook HP mini 210 Vivienne Tam objęty jest 2-letnią gwarancją
Netbook HP mini 210 Vivienne Tam objęty jest 2-letnią gwarancją

Komputer jest naprawdę mały i z powodzeniem zmieści się do damskiej torebki (waży 1,2 kg), a przy tym całkiem wydajny, jak na netbooka. Zastosowano w nim wydajny procesor Intel Atom z zegarem 1,83 GHz, 2 GB pamięci operacyjnej, grafikę Intel GMA 3150 oraz dysk twardy o pojemności 320 GB. Ekran o przekątnej 10,1 cala i rozdzielczości 1024 x 600 pikseli jest podświetlony diodami LED. Zastosowany w urządzeniu akumulator wystarcza na ok. 5,5 godziny nieprzerwanej pracy.

Oprócz systemu operacyjnego Windows 7 w wersji Home Premium,znajdziemy tu także oprogramowanie HP QuickWeb, dzięki któremu w kilka sekund od uruchomienia komputera możemy wysyłać wiadomości do serwisów Facebook i Twitter, słuchać muzyki, przeglądać Internet, planować spotkania, wysyłać i odbierać pocztę elektroniczną lub rozpoczynać czat. Panie docenią też pomysł na wykorzystanie wbudowanej kamery internetowej – w razie potrzeby jednym przyciskiem możemy zmienić ją w lustro.

Wyłączność na dystrybuowanie komputera HP Mini 210 Vivienne Tam Edition na polskim rynku ma firma Vobis, a każdy zakup HP Mini 210 Vivienne Tam Edition premiowany będzie podwójnym zaproszeniem na film “Sex w wielkim mieście 2”.

Cena tego unikatowego komputera wynosi 1999 złotych.