Office 2010 – niepotrzebny rodzynek

Office’a 2010 opisywać dokładnie nie będę – nie ma to większego sensu. Test wersji rozwojowej mamy dość rozległy, więc tylko bym dublował treści. Napiszę krótko swoje własne odczucia i zaproponuję wam coś.
Microsoft Office 2010 - Word

Microsoft Office 2010 – Word

Otóż Office 2010 to produkt, który absolutnie trzyma klasę całej linii. Office zresztą, to najprawdopodobniej największe dzieło Microsoftu, dużo większe, niż Windows. Znam wiele osób, które psioczą na okienka, że są takie, siakie i owakie, ale nawet zatwardziali fani Linuksa o Office’ie wypowiadają się z szacunkiem (przynajmniej większość, nie liczę tu wiernych ideologii Stallmana). Taki odpowiednik Photoshopa jeśli chodzi o programy biurowe.

No i Office 2010 to godny następca. Mamy nowe… eee… eee… drobiazgi. No właśnie. Office stał się ofiarą własnego sukcesu. Mamy bardziej elegancki interfejs, posprzątane menu, praca w chmurze wyszła z wersji beta (jak byście nie wiedzieli, Office Live już jest w wersji 2007 jako beta, więc to nie jest “zupełna nowość” wersji 2010). I tak, dodanie wideo do prezentacji w PowerPoincie cieszy. Wstążka w Outlooku cieszy. Edycja ilustracji w Wordzie też. To wszystko bardzo cieszy. Ale najtańszy Office z Outlookiem to wydatek rzędu 1 000 zł. Office bez Outlooka nieco lepiej, bo pewnie około 400 zł. To kupa kasy.

Office 2010, po paru dniach używania, nie zaskoczył mnie niczym niedobrym. Ale zastanawiam się kto go w tej cenie kupi. Pewnie przedsiębiorstwa i ludzie, z grubymi portfelami. Office 2010 to świetny i chyba najlepszy pakiet biurowy ze wszystkich możliwych. Ale współczynnik możliwości/cena, to już inna bajka. A jak ktoś ma Office’a 2007, jest on bliski zeru.

Druga część notki to tylko jeden akapit. Spodobał mi się pomysł na odpytywanie redakcji na temat iPada. Wam proponuję to samo. Mam Excela, PowerPointa, Worda i Outlooka, wszystkie 2010, w 64-bitowej edycji. Wy pytacie w komentarzach, ja odpowiadam edytując notkę. Może komuś pomogę w decyzji o zakupie…

Komentarzy do wyróżnienia z notki pt. O tym, jak Polska zdobyła Mistrzostwa Świata w piłce nożnej nie stwierdzono.