Darmowa aplikacja dla iPhone’a, monitorująca zagrożenia

Sophos prezentuje swoją pierwszą aplikację na telefon Apple’a – Sophos Security Threat Monitor, która daje użytkownikom lepszy wgląd w nowe i istniejące zagrożenia dla bezpieczeństwa komputera, a to za sprawą cogodzinnych aktualizacji bezpośrednio z SophosLabs – globalnej sieci naukowców i analityków, którzy nieustannie monitorują Internet w poszukiwaniu nowych wirusów, złośliwego oprogramowania, spyware, zagrożeń ze strony spamu i phishingu.
Pierwsza aplikacja firmy Sophos dla iPhone'a
Pierwsza aplikacja firmy Sophos dla iPhone'a

Aplikacja zawiera następujące funkcje:

  • Threat Spotlight: Pokazuje najczęściej występujące zagrożenia w danym momencie; nazwę, alias, kto jest zagrożony i informacje, jak uniknąć stania się ofiarą.
  • Latest threats: Zapewnia listę dziesięciu zagrożeń aktualnie analizowanych przez ekspertów z SophosLabs. Ta sekcja zawiera informacje na temat daty wykrycia, narażonych systemów operacyjnych, stopnia rozpowszechnienia zagrożenia, jak również odnośniki do stron w domenie sophos.com, gdzie szczegółowo opisano problem.
  • Stats: Funkcja ta graficznie przedstawia zagrożenia, dzieli je na trzy ekrany, z których każdy wyświetla statystyki zagrożeń dotyczących danego obszaru; poczty e-mail, spamu, internetu.
  • Maps: Wyświetla informacje o zagrożeniach w kontekście map Google. Interaktywna mapa pozwala na sprawdzenie, gdzie na świecie pojawiają się najnowsze zagrożenia i jakie są najnowsze tematy wykorzystywane w kampaniach spam.

Sophos Security Threat Monitor jest dostępny do pobrania za darmo w App Store.