Jaka będzie FIFA 11?

Pierwszą zauważalną nowością w tej jednej z najlepszych gier o piłce nożnej to system Personality+. Oznacza to, że poszczególni zawodnicy we wszystkich drużynach będą posiadały własne cechy osobowości, znane z prawdziwego świata. Personality+ to zbiór 36 atrybutów i 57 cech, które mają sprawić, że Ronaldo czy Beckham będą grali właśnie tak, jak mieliśmy przyjemność oglądać w telewizji i na stadionie. EA Sports ma zamiar poprawić też sztuczną inteligencję komputerowego przeciwnika. Bramkarze przestaną tuszować swoje braki w rozumowaniu nadludzkimi możliwościami.
FIFA 11 - największy sukces Electronic Arts
FIFA 11 - największy sukces Electronic Arts

Nowa FIFA to też przebudowany system dźwiękowy na… bardziej społecznościowy. Gracze będą mogli dogrywać okrzyki, śpiewy kibiców i własne, ulubione piosenki. Jeżeli chodzi o modele piłkarzy, to te również będą bardziej szczegółowe, zupełnie “jak żywe” (co możecie zweryfikować na zrzucie ekranowym).

Jeżeli chodzi o rozgrywkę, to ulepszony zostanie system podań, w którym łatwiej będzie samodzielnie ustalić siłę i sposób przekazania piłki partnerowi.

To tylko niektóre z wielu usprawnień, które czekają FIFA-ę 11. Premiera pod koniec tego roku w wersjach dla Windows, PlayStation 3, Xbox 360, Wii, DS, PSP i PlayStation 2.

Czytaj też: O tym, jak Polska zdobyła Mistrzostwa Świata w piłce nożnej