Nowe obiektywy Nikkor dla profesjonalistów

AF-S NIKKOR 85mm f/1,4G
Obiektyw AF-S NIKKOR 85mm f/1,4G
Obiektyw AF-S NIKKOR 85mm f/1,4G

został zaprojektowany z myślą o profesjonalnej fotografii portretowej. Wyjątkowo duży otwór względny f/1,4 zapewnia wyrazisty obraz, a 9 zaokrąglonych listków przysłony daje efektowny bokeh. Układ optyczny obiektywu składa się z 10 soczewek ułożonych w 9 grupach. Opracowane przez firmę Nikon powłoki nanokrystaliczne, znacznie ograniczają poświatę i odblaski, zapewniając obraz o wysokim kontraście oraz bogatej kolorystyce, nawet w najbardziej wymagających warunkach oświetleniowych. Obiektyw wyposażono w silnik Silent Wave Motor (SWM), który umożliwia szybkie i dyskretne działanie autofokusu, jak i precyzyjne ręczne ustawianie ostrości.

Magnezowy korpus z uszczelnieniami zapewnia doskonałą ochronę przed wpływem warunków atmosferycznych i kurzu. Dzięki niewielkiej wadze 595 g, AF-S NIKKOR 85mm f/1,4G doskonale sprawdza się w pracy z takimi korpusami, jak Nikon D700 czy seria D3.

AF-S NIKKOR 24-120mm f/4G ED VR

to kompaktowy zoom dedykowany miłośnikom fotoreportażu oraz fotografii podróżniczej. Zaawansowany układ optyczny wyposażony w dwie soczewki o niskiej dyspersji ED oraz trzy soczewki asferyczne zapewnia klarowny, kontrastowy obraz niezależnie od warunków oświetleniowych, a 9 zaokrąglonych listków przysłony umożliwia tworzenie zdjęć z charakterystycznym dla obiektywów NIKKOR efektownym bokeh.

Model ten wyposażony został w układ redukcji drgań drugiej generacji VRII, pozwalający uzyskać ostre zdjęcia przy czasach migawki dłuższych o 4 stopnie EV. Silnik Silent Wave Motor (SWM) zapewnia dyskretne, automatyczne ustawianie ostrości z możliwością natychmiastowej ręcznej korekty. Dodatkową wygodę pracy zapewnia ergonomiczne rozmieszczony pierścień zmiany ogniskowej oraz przełączniki trybów pracy autofokusu i systemu redukcji drgań.

Dzięki zastosowaniu aluminium i tworzywa Super Engineering Plastic, nowy obiektyw umożliwia fotografowanie nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych.

AF-S NIKKOR 28-300mm f/3,5-5,6G ED VR

to uniwersalny super-zoom z powiększeniem 10,7x, który dzięki szerokiemu zakresowi ogniskowych oraz niewielkim rozmiarom i masie sprawdza się w fotografii podróżniczej. W obiektywie zastosowano układ optyczny z dwoma soczewkami ze szkła ED oraz trzema soczewkami asferycznymi, eliminując w ten sposób aberracje, które zwykle występują w superzoomach. Nowy Nikkor wyróżnia się także bardzo krótkim minimalnym dystansem ustawiania ostrości, wynoszącym w całym zakresie ogniskowych 50 cm.

Nowy model wyposażono w system redukcji drgań VR drugiej generacji. Rozwiązanie to gwarantuje stabilniejszy obraz w wizjerze, dzięki czemu autofokus działa sprawniej, a kadrowanie jest precyzyjniejsze, szczególnie w przypadku wąskich kadrów. Silnik Silent Wave Motor (SWM) zapewnia ciche i szybkie ustawianie ostrości w całym zakresie ogniskowych, zarówno w przypadku automatycznej, jak i ręcznej korekty.

Zastosowano tu również blokadę pierścienia zooma zapobiegającą niekontrolowanym wysunięciom się obiektywu w czasie kadrowania lub podczas transportu, gdy obiektyw nie jest używany. Aby zagwarantować wysoką trwałość, korpus obiektywu oparto o liczne elementy wykonane z aluminium.