10 aplikacji dla Androida wartych twoich pieniędzy

Mamy płatny Android Market! Świetnie! I co dalej? Na początek rzućcie okiem na nasza listę dziesięciu aplikacji, za które naprawdę warto zapłacić.
Użytkownicy Androida zwykle zadowalają się 10 najpopularniejszymi aplikacjami
Użytkownicy Androida zwykle zadowalają się 10 najpopularniejszymi aplikacjami

Z przeglądu wyłączyliśmy gry oraz launchery, które to kategorie podzieliły nasz zezpół tak mocno, że postanowiliśmy odwołać się do waszej opinii: liczymy na wasze propozycje najlepszych waszym zdaniem gier i launcherów w komentarzach. Jeśli jest jakaś płatna aplikacja, na którą nie mogliście się doczekać – również dajcie nam znać! 

A teraz, przechodzimy do listy:

Easy Tether

Easy Tether

1. Easy Tether

cena: ok 28,28zł

Aplikacja zamieni dowolny telefon z androidem w modem 3G. Jeśli nie jesteś pewien czy potrzebujesz tej aplikacji, zawsze możesz przetestować jej darmową wersję, która nie obsługuje połączeń https. Program został tak napisany, żeby poprowadzić użytkownika przez proces konfiguracji w prosty i czytelny sposób. Przydatna rzecz, jeśli ktoś posiada telefon bez podobnego programu dostarczonego przez producenta. Współpracuje zarówno z systemami Windows jak i z Linuxem.

SMS Commander

SMS Commander

2. SMS Commander

cena: ok 19,87zł

Program, który może spodobać się naszym czytelnikom (i tylko im), pozwala na zdalny dostęp do telefonu za pomocą specjalnie przygotowanych wiadomości tekstowych. O ile zna się kody dostępowe, wysyłając specjalnego SMSa z dowolnego telefonu można na przykład: włączyć dzwonek w telefonie (bo np jest wyciszony, a Ty nie masz pojęcia gdzie go zostawiłeś), sprawdzić stan baterii, zablokować telefon, zlokalizować swój telefon na mapie, czy przekierować swoje połączenia.

SNesoid

SNesoid

3. SNesoid

cena: ok 11,34zł

Bardzo wysoko oceniany (wg niektórych najlepszy) emulator Super Nintendo dla urządzeń z androidem. Aplikacja jest rozwijana na bieżąco, co zważywszy na ilość tytułów wydanych na Super Nintendo wcale nie dziwi. Dostępna opcja wspólnego grania przez WiFi i Bluetooth jest bardzo atrakcyjna. 

Documents To Go

Documents To Go

4. Documents to Go

cena: ok 42,60zł

Profesjonalna aplikacja do pracy z formatami Microsoft Office i PDF. Jeśli Twoja praca wymaga stałego kontaktu z Excelem, prezentacjami w Power Poincie i innymi wspaniałymi wynalazkami, ułatwiającymi pracę biurową to Documents to Go może być bardzo sensownym zakupem. Szczególnie, jeśli nie zawsze masz dostęp do komputera z MS Office. Edycja PDF’ów na telefonie to kolejny mocny punkt (nomen omen) programu. 

PhonePlus Callback

PhonePlus Callback

5. PhonePlus Callback

cena: ok 8,50zł

Niedroga aplikacja, przydatna jeśli nadal używasz swojego smartfona głównie do wykonywania i odbierania połączeń. Jednym dotknięciem na ekranie, zamiast po prostu się rozłączyć, możesz odrzucić połączenie i wysłać wiadomość do numeru, który próbował się dodzwonić o treści “jestem zajęty, oddzwonię”. Użyteczna aplikacja dla tych, którzy często przebywają na spotkaniach, dużo jeżdżą, etc…

Power Manager Full

Power Manager Full

6. Power Manager Full

cena: ok 2,81zł

Bardzo tania i użyteczna aplikacja, która wyciśnie dodatkowe minuty z Twojej baterii. Można w niej zdefiniować takie rzeczy jak czas podświetlenia ekranu podczas rozmowy telefonicznej, deaktywacja modułu GPS jeśli ładowanie baterii spadnie poniżej 30%, jasność ekranu w zależności od warunków, etc. Do tego, nie zabrakło obsługi profili, które w dość znaczący sposób ułatwiają korzystanie z aplikacji. 

Tapatalk

Tapatalk

7. Tapatalk

cena: ok 8,51zł

Jedna z lepszych (o ile nie najlepsza) aplikacja do dyskusji na forach internetowych. Jeśli lubicie prowadzić dyskusje w sieci korzystając z phpBB i innych popularnych silników for dyskusyjnych to za 8,50 można to robić o wiele wygodniej i w bardziej przejrzysty sposób. Darmowa wersja programu, dostępna na Android Market pozwala tylko na czytanie dyskusji – jeśli ktoś myśli o zakupie Tapatalk, sugerujemy sprawdzić najpierw za pomocą darmowej wersji czy Wasze ulubione fora są obsługiwane i czy interfejs aplikacji wart jest dla Was swojej ceny.

360 Live

360 Live

8. 360 Live

cena: ok 5,66zł

Nie jest to co prawda pełna integracja z kontem X-Box Live, jaką oferują telefony z Windows Phone 7, ale do komunikacji ze znajomymi i do podstawowego zarządzania swoim kontem powinno wystarczyć. Aplikacja nie kosztuje więcej niż koszulka czy czapka dla x-boxowego avatara, a dla graczy może być bardziej użyteczna.

Mixzing

Mixzing

9. Mixzing

cena: ok 19,87zł

Darmowa wersja Mixzinga to jeden z lepszych odtwarzaczy muzycznych dla Androida, jego twórca jako jeden z pierwszych dodał funkcję equilizera, co na pewno ucieszyło kilku melomanów. Co w takim razie otrzymamy za niecałe 20zł? Brak reklam, edytor tagów bez limitów, nowe funkcje, które pojawią się w przyszłości (pobieranie tekstów, etc) no i najważniejszą rzecz: widżet z podstawowymi funkcjami (odtwarzaj, pauza, następny, poprzedni utwór, etc) wkomponowany w ekran odblokowywania (lock screen), co powinno znacząco ułatwić życie wszystkim posiadaczom Androida, którzy swoje telefony wykorzystują głównie do słuchania muzyki.

More Icons Widget

More Icons Widget

10. More Icons Widget

cena: ok 2,81zł

Nazwa praktycznie załatwia sprawę opisu. Świetny widżet dla maniaków aplikacji – tam gdzie normalnie mieszczą się 4 ikony aplikacji, dzięki temu widżetowi zmieści się aż 16. Potencjalnie użyteczny gadżet dla kogoś, kto nie przepada za ideą wielu pulpitów.