Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na Androida #2

Kolejny tydzień, czas na kolejne 5 aplikacji! Ale najpierw chcieliśmy gorąco podziękować za Wasze sugestie, które w poprzedni czwartek zostawiliście w komentarzach. Wszystkie się przydały i na pewno nie zginą. W tym tygodniu, zgodnie z życzeniem przyjrzeliśmy się kilku gierkom. Zanim ktoś spyta: A gdzie Angry Birds ?!? To odpowiem: u Maćka na blogu. A teraz, panie i panowie, oto aplikacje:
Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na Androida #2

Google Translate

Google Translate

Google Translate

cena: bezpłatny
Zagadka: która firma zatrudnia najwięcej tłumaczy na świecie? Zgadza się, Google. Jeden z najlepszych słowników mobilnych na Androida, do tego napisany przez twórców samego systemu. Może nie jest to aplikacja, którą dziennie będziecie uruchamiali niezliczoną ilość razy, ale dobrze ją mieć w telefonie.
Overkill

Overkill

Overkill

cena: bezpłatna wersja lite / 
pełna wersja: 7,86zł 

Pamiętacie “Space Impact” ze starych, niezniszczalnych Nokii? Koncepcja Overkilla pozostaje taka sama – sterujemy statkiem kosmicznym, plansza na ekranie przesuwa się w lewo, do wszystkiego co pojawia się z prawej strony trzeba strzelać. Gierka jest strasznie miodna, a jej pełna wersja nie kosztuje fortuny – moim zdaniem warto sprawdzić.
Alchemy

Alchemy

Alchemy

cena: bezpłatny
Alchemia to niepozornie wyglądająca gra logiczna, która stała się niemałym fenomenem na Android Market. Wychodząc z czterech podstawowych żywiołów, gracz ma za zadanie odkryć jak najwięcej rzeczy, które da się uzyskać wychodząc z ognia, wody, ziemi i powietrza. Wampiry, tlen, drapacze chmur, popielniczki, bagna – to niektóre z moich rezulatów. Brzmi absurdalnie, na pierwszy rzut oka jest banalnie prosta, ale strasznie wciąga. 
JuiceDefender

JuiceDefender

JuiceDefender

cena: bezpłatny
Polecany przez naszych czytelników program, który podobno potrafi wydłużyć czas pracy na baterii o 1, czasem nawet 2 dni. Bardzo kompleksowe zarządzanie poszczególnymi elementami systemu oraz telefonu zostało bardzo uporządkowane w interfejsie aplikacji. Maniakom kochającym pełną kontrolę nad swoimi gadżetami aplikacja na pewno przypadnie do gustu. 
TuneIn Radio

TuneIn Radio

TuneIn Radio

cena: bezpłatny
Odtwarzacz internetowych stacji radiowych – dla kogoś z bardzo atrakcyjnym abonamentem jeśli chodzi o transfer danych z sieci, albo tylko do użytku w zasięgu sieci WiFi. TuneIn Radio, co mnie osobiście zaskoczyło, oferuje całkiem niemało polskich stacji radiowych, chociaż szybko przerzuciłem się na klasyfikację według gatunków muzyki. Nie wiem, czy TuneIn wydałby mi się tak atrakcyjny, gdybym z telefonu mógł słuchać radia FM, jednak na dzień dzisiejszy aplikacja zostaje u mnie na telefonie.

No i nasz cotygodniowy apel:

jeśli używasz aplikacji, która Twoim zdaniem jest świetna i powoli odkrywasz, że nie potrafisz bez niej żyć – napisz coś o niej w komentarzach. Z góry dziękujemy.