Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na Androida #3

Witam w trzeciej już odsłonie naszego Androidowego cyklu!
Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na Androida #3

Aplikacje,

które polecacie w komentarzach są świetne,

mój I5700 ostatnio nie ma lekko… A skoro już o tym mowa: Dzisiejszą “perełką” jest bez wątpienia aplikacja

Złap Taxi

– polska produkcja, dostępna również na inne platformy (Java, iPhone i Samsung Bada). Jej twórcom chcielibyśmy pogratulować zajęcia trzeciego miejsca w Bada Cup i czekamy na kolejne produkcje, tymczasem aplikacje:

Kliknij aby powiększyć kody QR

App Referrer

cena: bezpłatny

App Referrer

App Referrer

Program, który odpowiedzialny jest za dzisiejszą innowację w ŚF – Kody QR. Obsługa jest banalnie prosta. Po uruchomieniu, App Referrer tworzy listę wszystkich zainstalowanych na telefonie aplikacji – po wybraniu jednej z nich, tworzony jest QR code, który użytkownik może wysłać mailem, udostępnić na twitterze/facebooku/picasie/etc.
qrappreferrer

Mort Player

cena: bezpłatny
Mort Player
Mort Player

Jedna z najczęściej wymienianych przez Was aplikacji – istne cudeńko. Mort Player to odtwarzacz mp3, z najlepszym interfejsem (zdeklasował MixZinga, zajmując jego miejsce po tygodniu testowania) jaki widziałem. Niektórych na pewno ucieszy fakt, że odtwarzacz zamiast na tagach, bazuje na folderach i nazwach plików! Mi najbardziej podoba się opcja, w której Mort Player “podmienia” ekran odblokowania telefonu – zatem po wyjęciu telefonu z kieszeni mamy od razu dostęp do kontroli odtwarzacza. Autor również stworzył widżet, obsługujący odtwarzacz z jednego z androidowych pulpitów oraz wtyczkę dedykowaną do audio booków (o wiele lepsza “kontrola odsłuchu”). To ostatnie to nic dziwnego, w końcu autor jest fanem Pratchetta.

Mort Player

ConnectBot

cena: bezpłatny
ConnectBot
ConnectBot

Ok, chyba każdy kto wykorzystuje smartfona w 110% od czasu do czasu potrzebuje klienta telnet/ssh. Aplikacja jest bardzo funkcjonalna (jak na smartfona) i nigdy nie wiadomo kiedy może się przydać. Czy to do jakiegoś tunelu, czy do sesji IRCowej, albo (uwaga, uwaga) do obejrzenia Gwiezdnych Wojen w ASCII. Jak to nie oglądaliście? Wystarczy połączyć się telnetem z serwerem:

towel.blinkenlights.nl

connect bot

Ethereal Dialpad

cena: bezpłatny
Ethereal Dialpad
Ethereal Dialpad

Coś na odstresowanie się, uwaga: bez słuchawek na uszach, Waszemu otoczeniu może nie spodobać się ta aplikacja. Ethereal Dialpad jest banalnie prosta w działaniu – chodzi o dotykanie ekranu palcem (tak, napisałem to) i generowanie tym samym muzyki kojarzącej się nieco z klimatem lat 80′ i podziwianiu nowych wizualizacji na ekranie telefonu. Bardzo wciąga, nie robi niczego pożytecznego, fajnie wygląda – ściśle fajna aplikacja.

Ethereal

Złap Taxi

cena: bezpłatny
Złap Taxi
Złap Taxi

Kolejny program z cyklu “zostaje u mnie”. Nigdy wcześniej nie zastanawiałem się jak powinna wyglądać idealna aplikacja do wyszukiwania najtańszych taksówek w mieście, a tu proszę, jej twórca sam skontaktował się z redakcją. Obsługa jest bajecznie przyjemna i bajecznie prosta. Program integruje się z Transportoidem i rozszerza nasze możliwości poruszania się po mieście. Wystarczy wybrać miejscowość, w której obecnie się znajdujemy i na ekranie pojawi się lista (wspominałem o częstych aktualizacjach?) przewoźników razem z takimi informacjami jak: cena za kilometr, opłata początkowa, płatność kartą itd. Jeśli to jeszcze Was nie przekonało, to przy każdej pozycji na tej liście jest ikonka telefonu – wystarczy kliknąć i Wasz smartfon zadzwoni zamówić taksówkę. Rozmawiać trzeba samemu…

Złap Taxi

Więcej:aplikacje