Diablo III na konsolach? Blizzard zaprzecza, ale zatrudnia osoby do projektu

Diablo III, kolejna część kultowej sagi Blizzarda, twórców Starcrafta i Warcrafta, jak na razie została zapowiedziana wyłącznie na dwie platformy: Windows i Mac OS. Z jednej strony nie byliśmy zdziwieni: Blizzard praktycznie nie zajmuje się konsolami. Z drugiej jednak strony, zmienił się rynek gier wideo – konsole są teraz o wiele chętniej wybierane jako platforma do gier niż notebooki i desktopy.
Diablo III na konsolach? Blizzard zaprzecza, ale zatrudnia osoby do projektu

Czy Blizzard zmienił zdanie? Zdecydowanie sugerują to ogłoszenia o pracę, jakie opublikowało studio. Szukają projektantów, programistów i producentów, którzy mają doświadczenie z konsolami i którzy mieliby pracować nad Diablo III. Sprawa wydawałaby się oczywista, gdyby nie to, że Blizzard… zaprzecza.

Jak twierdzi, to nie jest żadne ogłoszenie wersji Diablo III na konsole. Firma, jak twierdzi, “chce tylko sprawdzić, jak by się grało w Diablo na konsoli”. Mamy jednak nadzieję, że sprawdzi się bardzo dobrze. Wewnątrzredakcyjne boje na temat wyższości Wielkanocy nad Bożym Narodzeniem (czytaj: wyższości Windows nad PS3 nad Xboksem nad Wii (kolejność dowolna)) przemawiają na korzyść konsol…