Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na Androida #6

Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na Androida #6

Stało się! Firma Google wprowadza kolejną zmianę w Android Market, która zmusi twórców aplikacji do podania grupy wiekowej, dla jakiej ich programy zostały napisane. Jeśli programista nie dopełni tego obowiązku, jego appsy automatycznie zostaną zakwalifikowane jako programy “dla dorosłych”. Nadal jest to ludzkie podejście i liberalna polityka w porównaniu do AppStore, więc nie ma się tak naprawdę o co oburzać. Mi osobiście się ta zmiana podoba, ale liczę na Wasze konstruktywne komentarze. Aplikacje prezentowane w tym tygodniu raczej nie kwalifikują się do grupy “dla dorosłych” (chociaż co do Doom Live Wallpapers nie byłbym tego taki pewien), zatem mam nadzieję, że mogę spać spokojnie. No i chwalcie się Waszymi odkryciami z Android Market! A teraz, po raz szósty zapraszam:

aPajacyk

aPajacyk

cena: bezpłatny

Jeśli ktoś jeszcze nie zna charytatywnej akcji Pajacyk, która zajmuje się zbieraniem pieniędzy na dożywianie dzieci w Polsce to najlepiej będzie odwiedzić oficjalną stronę akcji: www.pajacyk.pl. Wracając do tematu Androida: aPajacyk to prosty widget do umieszczenia na jednym z Waszych pulpitów – prostszego sposobu pomocy chyba już nie da się wymyślić. Świetny pomysł, zacna inicjatywa, ściągamy, ściągamy.
qr_apajacyk
Program TV

Program TV & Repertuar Kin

cena: bezpłatny

Nie wiem czy jestem odosobnionym przypadkiem, ale widząc polską aplikację na markecie prawie zawsze ją ściągam (i opisuję – dlatego panowie developerzy *khe khe* piszcie do mnie). Program TV & Repertuar Kin to bardzo przydatna aplikacja – praktycznie zastępuje tradycyjne gazetki z programem telewizyjnym i repertuarem kinowym i co najlepsze: aplikacja współpracuje z kalendarzami google, co oznacza, że od przeszło tygodnia nie przegapiłem ani jednego programu, który chciałem obejrzeć. Posiadanie zawsze aktualnego repertuaru kin w swoim telefonie też jest super.
qr_program
Doom Live Wallpapers

Doom Live Wallpaper

cena: bezpłatny

Krótko mówiąc: animowana tapeta od fana Dooma dla fanów Dooma. Idą święta, na pewno ktoś z Waszej rodziny będzie chciał pobawić się Waszą androidową maszyną – więc jak się chwalić, to na całego. Poza tym, kto nie lubi Dooma?
qr_doom
Ringdroid

Ringdroid

cena: bezpłatny

Najprostszy sposób tworzenia własnych dzwonków. Wystarczy uruchomić Ringdroida, który od razu przeszuka Wasz telefon w poszukiwaniu plików mp3, wybrać swoją ulubioną, zaznaczyć jej fragment, który ma być nowym dzwonkiem i voilla. Możecie potrenować na motywie z drużyny A.

qr_rring

Uninstaller

Uninstaller

cena: bezpłatny

Jeśli ktoś ma ten sam problem co ja, czyli zbyt dużo aplikacji na telefonie, to Rhytm Software stworzyło remedium na Wasze (i moje) bolączki – Uninstaller jest diabelsko prosty w obsłudze – klikamy na nazwę aplikacji, której nie chcemy już używać, program spyta się czy aby na pewno jesteśmy pewni i aplikacja znika. Przydałaby się funkcja masowej eksterminacji appsów, ale może trochę się czepiam. Jedynym minusem jest pierwsze uruchomienie Uninstallera, które na moim I5700 trwało wieki a przy próbach wygaszenia ekranu zaczynało się od początku.
qr_uninstaller