Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na Androida #8

Dzisiaj ponarzekam trochę na HTC, let the games begin: Kto zastanawiał się nad zmianą swojego Androida na jakiś wyższy model z okazji nadchodzących świąt? Osobiście nie mogłem się doczekać na HTC Desire HD dopóki nie porównaliśmy wyświetlacza “haj definiszyn” ze zwykłym Desire… Czy ktoś może mi wytłumaczyć, czemu urządzenie, które jest kontynuacją a jego nazwa wręcz sugeruje wysoką jakość obrazu ma gorszy wyświetlacz? Naprawdę chciałem sobie sprawić tego HTC pod choinkę – ogromny wyświetlacz, Android 2.2, nowy Sense UI – no po prostu bajka… Skoro ten pomysł upadł, na horyzoncie pojawił się Dell Streak, który jest bardziej mini-tabletem niż smartfonem. Miejmy nadzieję, że Konstanty zrecenzuje go niebawem:)
Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na Androida #8

WiFi Analyzer

WiFi Analyzer

cena: bezpłatny

Świetny program diagnostyczny, szczególnie jeśli wasza sieć bezprzewodowa nie jest jedyną siecią w pobliżu. Program pokazuje najbardziej oblegane kanały WiFi i moc sygnału poszczególnych sieci. Jeśli chcecie wzmocnić sygnał swojej sieci/podłączyć się do najwydajniejszego WiFi to jest to program, który powinien znaleźć się na waszym Androidzie.

qrwifi

PingChat! 

cena: bezpłatny

Świetny program, który w pełni zastąpi tradycyjne smsowanie. Do wysyłania wiadomości (tekst, audio, zdjęcia, filmy) wykorzystuje sieć – dla wielu użytkowników smartfonów takie rozwiązanie jest często o wiele tańsze niż wysyłanie zwykłych wiadomości tekstowych. Program jest dostępny również na telefonach BlackBerry i Apple’a. Testujemy go w redakcji od kilku tygodni i jest o wiele wygodniejszy niż np wysyłanie maili zamiast smsów.
qrping

Pociągi 

cena: bezpłatny

Program powinien przydać się wszystkim, którzy przynajmniej od czas do czasu podróżują koleją po naszym malowniczym kraju. Aplikacja wyświetla “na żywo” pozycje wszystkich pociągów na mapie, opierając się niestety na danych pobieranych z rozkładów jazdy zamiast na bezpośrednich sygnałów z gps’ów lokomotyw. Ale ciężko tego wymagać, skoro większość pociągów nie ma zainstalowanych urządzeń GPS…
qrpociagi

Date in Tray 

cena: bezpłatny

Mała aplikacja, stworzona w jednym celu – wyświetlanie daty na pasku powiadomień. Nie jest to nic imponującego, ale mi osobiście brakowało czegoś takiego i jak widać nie tylko mi. Po rozwinięciu paska powiadomień dostaniecie pełne, geekowe info o aktualnym dniu. Na przykład: dzisiejszy czwartek to 343. dzień roku, a od poniedziałku zaczniemy 50-ty tydzień 2010.
qrdate

StumbleUpon 

cena: bezpłatny

Bierzesz do ręki telefon. Nudzi Ci się jak… W tym momencie, niczym superbohater, pojawia się StumbleUpon. Jedno kliknięcie i lądujesz na totalnie nieznanej Ci stronie internetowej zawierającą Bardzo Fajną Treść, która z pewnością okaże się bardzo absorbująca. Czynność klikania można wykonywać w nieskończoność trafiając na coraz ciekawsze fragmenty Internetu. 
qrstumble