Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na iPhone’a #3

A jeśli z jakiegoś powodu ominęliście poprzednie odcinki naszej iOS’owej serii to zapraszamy do ich sprawdzenia:
Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na iPhone’a #3

 A teraz zapraszam do poznania naszej dzisiejszej piątki:
Ipla

Ipla

Ipla

cena: bezpłatny

Pobierz z App Store

Ipla to w skondensowanym skrócie: platforma telewizji internetowej. Po zainstalowaniu aplikacji, użytkownik zyskuje dostęp do ogromnej bazy seriali, programów informacyjnych, muzyki i relacji sportowych. Twórców aplikacji nadal czeka długa droga, jeśli chodzi o usprawnienie (i wzbogacenie) interfejsu, tak, żeby Ipli dało się używać wygodniej niż obecnie, ale i tak warto mieć ją w swoim telefonie. Chyba nie mogę napisać w tym tekście, gdzie teraz najczęściej oglądam Świat według Kiepskich…

Shazam

Shazam

Shazam 

cena: bezpłatny

Pobierz z App Store

Dostępny również na inne platformy program, który pozwala znaleźć odpowiedź na pojawiające się często (przynajmniej u mnie) pytanie – co to za piosenka właśnie leci w radiu?! Wystarczy uruchomić aplikację, kliknąć na duże logo Shazam na środku ekranu i pozwolić jej zarejestrować za pomocą mikrofonu fragment odtwarzanego właśnie utworu. Następnie Shazam połączy się z bazą danych w sieci i wyświetli tytuł, wykonawcę oraz nazwę albumu, z którego pochodzi utwór. 

Wikihood

Wikihood

Wikihood

cena: bezpłatny

Coś dla turystów oraz miłośników historii. Wikihood to jedna z wielu prób połączenia wikipedii z mapą – moim zdaniem, bardzo udana próba. Po uruchomieniu aplikacji i zezwoleniu jej na ustalenie pozycji naszego telefonu, na ekranie pojawią się informacje o miejscach w naszym pobliżu. Jak widzicie na zrzucie ekranu, w Cupertino na prawdę jest co zwiedzać. Warto mieć taki “gadżet” w kieszeni, szczególnie przed zbliżającymi się wyjazdami świąteczno-sylwestrowymi.
Pajacyk

Pajacyk

iPajacyk 

cena: bezpłatny

Jeśli ktoś jeszcze nie zna charytatywnej akcji Pajacyk, która zajmuje się zbieraniem pieniędzy na dożywianie dzieci w Polsce to najlepiej będzie odwiedzić oficjalną stronę akcji: www.pajacyk.pl. Wracając do tematu aplikacji: iPajacyk to prosty program, stworzony po to, aby ułatwić użytkownikom pomoc niedożywionym dzieciom – prostszego sposobu pomocy chyba już nie da się wymyślić. Świetny pomysł, zacna inicjatywa, ściągamy, ściągamy.
Vlc

Vlc

Vlc Player

cena: bezpłatny

Jeden z lepszych odtwarzaczy multimediów – VLC Player, jest naprawdę godną polecenia aplikacją. Instalacja VLC oznacza, że nie będziecie zmuszeni już do mozolnego i obowiązkowego konwertowania filmów za każdym razem, kiedy zechcecie obejrzeć je na swoim telefonie. Jestem bardzo ciekawy, czy ta aplikacja przypadnie Wam do gustu i prosiłbym o info w komentarzach;)

Więcej:aplikacje