Tego nie możesz przegapić! Przegląd najciekawszych informacji mijającego tygodnia [06.12 – 10.12]

A do tego nie zapomnij o naszych stałych punktach programu, czyli:
Tego nie możesz przegapić! Przegląd najciekawszych informacji mijającego tygodnia [06.12 – 10.12]

A teraz przejdźmy do newsów:

Google Nexus S już jest, ma Androida 2.3 na pokładzie!

Nexus S z systemem operacyjnym Android 2.3 Gingerbread zostanie wprowadzony na rynki w Stanach Zjednoczonych oraz w Wielkiej Brytanii. będzie dostępny w sprzedaży w USA od 16 grudnia br. i w Wielkiej Brytanii od 20 grudnia br. W tej chwili nie ma konkretnych informacji na temat dostępności telefonu w Polsce. Ale my wiemy już o nim wszystko.

4chan odnosi sukces za sukcesem, wojna o WikiLeaks trwa i przynosi olbrzymie zniszczenia

4chanowcy odnoszą niesamowity sukces w swojej krucjacie przeciwko cenzurowaniu Internetu i swojej krucjacie przeciwko wrogom WikiLeaks. Obchodzą zabezpieczenia, sprawnie się organizują, a wszystkie trudności (np. blokada taga #wikileaks na Twitterze) obchodzą w łatwością. Jak już wiecie, MasterCard przestało działać, a PayPal odblokował konto WikiLeaks. To jednak dopiero początek.

Microsoft pokonuje Apple’a – Kinect najlepiej sprzedającym się gadżetem w historii

Kinect to z pewnością najbardziej udana tegoroczna premiera firmy Microsoft – kontroler ruchowy dla konsoli Xbox 360 (chociaż, jak się okazuje, nie tylko dla niej) sprzedał się w liczbie 2,5 miliona egzemplarzy w ciągu zaledwie 25 pierwszych dni po swojej rynkowej premierze. Oznacza to mniej więcej tyle, że każdego dnia w ręce użytkowników trafiało 100 tysięcy Kinectów. Aż strach pomyśleć, co by było, gdyby Kinect “legalnie” współpracował także z komputerami PC.

Polskie pendrive’y żegnają zatyczkę 

W tym tygodniu do sklepów trafiły najnowsze pamięci USB wytwarzane w Łaziskach Górnych: GOODRAM Cube oraz GOODRAM ZIP. Dzięki wykorzystaniu anodyzowanego aluminium oraz obrotowej obudowy uzyskano funkcjonalne rozwiązanie. – Już na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z pamięciami wykonanymi w Europie – podkreśla Wiesław Wilk, prezes Wilk Elektronik SA, producenta marki GOODRAM

Google: CAPS LOCK żyje i ma się dobrze

Jeszcze przed wtorkową oficjalną (kolejną) zapowiedzią systemu operacyjnego Chrome OS, informowaliśmy was, że w netbookach z tym właśnie OS-em, przycisk CAPS LOCK na klawiaturze zostanie zastąpiony przyciskiem Search. Te informacje się potwierdziły. Gdzie zatem jest klawisz do “powiększania” liter? Google twierdzi, że jest, tylko schowany, bowiem użytkownicy ponoć skarżyli się na jego bezużyteczność. Tak czy inaczej, funkcjonalność CAPS LOCK-a będzie można przywrócić, chociaż napis Search na klawiszu pozostanie. 

Grzyby marynowane, Justin Bieber, Chatroulette… Czego ludzie szukają w Google?

Google zaprezentował Zeitgeist 2010 – zestawienie haseł najczęściej wpisywanych do wyszukiwarki w Polsce i na świecie. Wyszukiwarka jest barometrem najważniejszych wydarzeń, trendów, premier, produktów i popularności poszczególnych zjawisk. Miliony zapytań wpisywanych codziennie w okno wyszukiwarki Google stanowią odbicie rzeczywistości. Ranking podzielony jest na kilka kategorii – poza listą “Hasła najszybciej zyskujące na popularności na świecie”, pozostałe zestawienia dotyczą wyszukiwań polskich użytkowników Google.

iiyama wróży koniec formatu 16:10 w 2012 roku

Format 16:9 został zaadaptowany do monitorów komputerowych z telewizji. Jego sukces, choć nieuchronny, wciąż budzi kontrowersje wśród tzw. świadomych użytkowników komputerów. Niewątpliwie standard ten bardzo dobrze nadaje się do gier wideo i oglądania filmów. Jednak w porównaniu z wymiarem 16:10 zapewnia mniejszą powierzchnię ekranu “obcinając” ją w pionie. To niekorzystne między innymi dla profesjonalnych grafików, którzy pracują nad pionowymi zdjęciami, menadżerów analizujących wielokolumnowe dane liczbowe i in. 

Android zagrożeniem dla… operatorów sieci komórkowych

Ciągle rosnąca popularność smartfonów z Androidem powinna cieszyć operatorów telefonii komórkowych. Wszak znaczna część ich zarobków pochodzi z udostępniania swoim klientom możliwości wymiany danych z Internetem. Okazuje się jednak, że większość sieci klnie pod nosem. Jak się bowiem okazuje, niektóre sieci nie dają sobie rady z obciążeniem, jakie powoduje Android, a większość narzeka, że ledwo sobie radzi.

Komisja Europejska nakłada kary finansowe na producentów paneli LCD

Pięć firm produkujących panele LCD, zostało ukaranych łączną kwotą 649 milionów euro, za uczestnictwo w zmowie cenowej, której celem było zawyżanie cen paneli LCD, co odbijało się na cenach telewizorów, notebooków i monitorów. Firma LG Display zapłaci 215 milionów euro, AU Optronics – 116,8 mln euro, Chimei InnoLux Corp. – 300 mln euro, Chungwa Picture Tubes – 9 mln euro oraz HannStar Display Corp. – 8,1 mln euro. Samsung, szósta firma uwikłana w zmowę, nie została ukarana karą finansową, a jedynie naganę. Powód? Sprawdźcie powyższy link…

Człowiek z kamerą w głowie

Niespełna miesiąc temu informowaliśmy was o projekcie “3rd I”, w ramach którego profesor Uniwersytetu Nowego Jorku, Wafaa Bilal, wszczepi sobie kamerę w głowę, aby dokumentować wszystko to, czego nie może zobaczyć własnymi oczami. Dziś już wiemy, że wszystko to, co zapowiadał, stało się faktem. Kamera została umieszczona na tytanowej płytce, wszczepionej w tylną część głowy. Kamera nie jest jednak przymocowana na stałe. Bilal będzie się mógł jej pozbyć, gdy zakończy swój eksperyment.

Więcej:trendy