Lubię poniedziałki: 5 dodatków Google Labs do Gmaila, które mogą Was zainteresować

Google cały czas dodaje nowe, świetne funkcje do Gmaila, prawda? Nie bez przyczyny, Gmail stał się jednym z najpopularniejszych serwisów pocztowych na świecie. Zobaczmy, czy nie da się go odrobinę ulepszyć, dodając kilka nowych “testowych” funkcji z Google Labs. Jeśli ktoś z Was zetknął się z tą nazwą po raz pierwszy, to wystarczy zalogować się na swoje konto pocztowe na stronie www.gmail.com i na górnym pasku, po prawej stronie, odszukać zieloną ikonkę przedstawiającą laboratoryjną fiolkę. Voila – najtrudniejsza część już za Wami! Teraz możecie zastanowić się, które z dodatków są Wam potrzebne, a które… tylko fajnie brzmią. Gdybyście nie mogli znaleźć ikonki Google Labs, to poniżej dołączyliśmy “instrukcję”:
Lubię poniedziałki: 5 dodatków Google Labs do Gmaila, które mogą Was zainteresować

Dostęp do Google Labs

A teraz, przejdźmy już do samych dodatków:

5. Cofnij wysyłanie

cofnij wysyłanie

Ups, za szybko kliknąłeś przycisk Wyślij? Zyskaj możliwość zatrzymywania wysyłania wiadomości jeszcze przez kilka sekund po kliknięciu przycisku wysyłania. W jednym zdaniu: oznacza to koniec wysyłania “kłopotliwych” bądź niekompletnych wiadomości z waszego konta. Po aktywowaniu tej funkcji Gmail będzie czekał określoną ilość czasu, zanim wyśle wiadomość. Jeśli chcecie zmienić domyślny czas oczekiwania przed wysyłaniem wiadomości, to jest to możliwe w: Ustawienia -> Ogólne -> Cofnij Wysyłanie. Maksymalny czas to 30 sekund – powinno wystarczyć.

4. Wstawianie obrazów

przesyłanie obrazów gmail
A co powiecie na wygodne narzędzie, które wzbogaci wasze wiadomości obrazkami? Google pomyślało o wszystkim i funkcja ta umożliwia nie tylko dodawanie grafik z dysku waszego komputera, ale również na podanie adresu url, pod którym znajduje się obrazek, który aktualnie chcecie wysłać. Jeśli waszą przeglądarką jest Chrome lub Safari, nie potrzebujecie tej funkcji z Google Labs – obie przeglądarki obsługują funkcję “przeciągnij i upuść” jeśli chodzi o dołączanie obrazów do e-maili.

3. Podgląd dokumentów google w poczcie

Podgląd Dokumentów gmail
Bardzo przydatna funkcja, szczególnie jeśli odbieracie dużo wiadomości z plikami utworzonymi w pakiecie Office. Podgląd dokumentów korzysta oczywiście z rozwijanego cały czas Google Docsi jest to bardzo wygodny dodatek do Gmaila – nawet jeśli nie jesteś wielkim fanem dokumentów Google, szybki podgląd powinien Ci się przydać.

2. Szybkie linki

szybkie linki gmail
Dodaje w kolumnie po lewej pole zapewniające dostęp za pomocą jednego kliknięcia do wszystkich adresów URL, dla których można ustawić zakładki w usłudze Gmail. W ten sposób możesz zapisywać często przeprowadzane wyszukiwania, pojedyncze ważne wiadomości itp. Bardzo wygodny dodatek, dla kogoś kto w dużej mierze polega na gmailu jako na narzędziu pracy.

1. Wiele skrzynek odbiorczych

Wiele skrzynek gmail
Dodaj więcej list wiadomości e-mail do swojej skrzynki odbiorczej, aby mieć bezpośredni dostęp do większej ilości ważnej poczty e-mail naraz. Nowe listy wątków mogą obejmować etykiety, wiadomości oznaczone gwiazdką, wersje robocze, a także dowolne wyniki wyszukiwania skonfigurowane na stronie Ustawienia. Jeśli jeszcze bardziej chcecie zoptymalizować swoje korzystanie z gmaila, zarządzanie wieloma kontami na razi i mieć szybszy dostęp do ważnych wiadomości, polecamy przetestować tą funkcję.