Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na Symbiana #3

W minionym tygodniu stwierdziliśmy, że rozważymy możliwość podzielenia ściśle fajnych dla Symbiana na aplikacje dla Symbiana^3 oraz S60, jednak na razie do żadnych wniosków nie doszliśmy. Być może to od waszych komentarzy będzie zależała nasza decyzja, zatem nie krępujcie się przy ich wystawianiu. A teraz do rzeczy – jak co tydzień znajdziecie tutaj pięć fajnych aplikacji dla dotykowych smartfonów z S^3. Dziś będzie zarówno trochę rozrywki, jak i przydatnych narzędzi. Zaczynamy!
Ściśle fajne aplikacje dla Symbiana już po raz trzynasty
Ściśle fajne aplikacje dla Symbiana już po raz trzynasty

Sprawdź także poprzednie Ściśle Fajne dla Symbiana!

F-Secure Anti-Theft for Mobile

Cena: bezpłatny

Jeśli kiedykolwiek ukradli Ci telefon, a bardziej niż o sam aparat, martwiłeś/aś się o poufne informacje, tudzież roznegliżowane zdjęcia, które były na nim przechowywane, to ta aplikacja jest właśnie dla Ciebie. Dzięki tej aplikacji, za pomocą jednego sms-a z wcześniej ustalonego, zaufanego numeru telefonu, można zablokować telefon lub wyczyścić pamięć. To jednak nie wszystko, bowiem narzędzie pozwoli także na zdalne zlokalizowanie zgubionego lub ukradzionego telefonu. Absolutny must-have dla sklerotyków.

Skype

Cena: bezpłatny

Czym jest Skype, chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć. Aplikacja, jeśli jest zainstalowana na telefonach obydwu rozmówców, pozwala na prowadzenie bezpłatnych rozmów i wysyłanie bezpłatnych wiadomości poprzez sieć WiFi (a także przez sieć 3G – tu jednak płacimy za przesył danych, więc warto najpierw upewnić się, jakiego rodzaju mamy abonament). Skype ogranicza także koszty za połączenia międzynarodowe, a także pozwala na udostępnianie plików z telefonu. A to wszystko – bezpłatnie.

UWAGA! Aplikacja waży prawie 5 MB, więc zalecamy pobieranie przez łączność WiFi.

SafeCase

Cena: bezpłatny (demo)

SafeCase, czyli “Sejfik” to aplikacja pozwalająca bezpiecznie przechowywać newralgiczne dane, takie jak numery kart kredytowych, piny, hasła i wiele, wiele innych. Wszystko chroni zdefiniowane przez nas hasło. W założeniu aplikacja umożliwia przechowanie nawet zdjęć i katalogów, jednak te opcje na mojej N8 okazały się niedziałające. Może wam się poszczęści. Tak czy inaczej, to na pewno interesująca pozycja, zwłaszcza, że wersja demonstracyjna jest ważna przez 100 dni.

Pełna wersja jest dość droga – kosztuje ponad 33 złote.

the Shotgun

Cena: bezpłatny

Coś na “rozerwanie”. Shotgun to aplikacja, imitująca dźwięk autentycznej strzelby. Poczuj się jak John Wayne, czy Clint Eastwood na dzikim zachodzie. Pobierz, zainstaluj, przeładuj i wystrzel – zaskoczysz niejednego znajomego. Cóż więcej można powiedzieć o tej aplikacji – chyba tylko to, że choć raz naprawdę trzeba spróbować!

UWAGA! Aplikacja prosi o połączenie z Siecią, celem wyświetlenia reklam. Inaczej – nie działa.

Tic Tac Toe Touch

Cena: bezpłatny

Czasem warto zapomnieć o problemach i odprężyć się przy dobrej grze. Czasem jednak, warto przy dobrej grze trochę pomyśleć. W kółko i krzyżyk gra się od VII wieku p.n.e., a mimo tego ciągle można czerpać z niej radość. Zwłaszcza, gdy wygrywa się kilka razy z rzędu. Tic Tac Toe Touch nie jest co prawda klasyczną wersją gry (pole 3 x 3), bowiem grać będziemy na znacznie większym polu, a wygrać można poprzez ustawienie w kolejności czterech (a nie trzech) kółek lub krzyżyków, to jednak dostępne są tryby dla pojedynczego gracza, jak również dla dwóch graczy.

W również bezpłatnej grze o tym samym tytule, możemy zagrać w klasyczne kółko i krzyżyk, ale rywalizować można wyłącznie z komputerem.