Ściśle fajne aplikacje dla Symbiana już po raz trzynasty

Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na Symbiana #5

Ovi sklep

W tym tygodniu postanowiłem poszperać trochę w grach. Niestety, wystarczyło zaledwie 15 minut by przeszukać wszystkie bezpłatne gry w Ovi Storze. Nie jest ich wiele, ale za to jest kilka naprawdę fajnych aplikacji. Dzisiaj pokażę wam kilka z nich, a resztę poznacie w przyszłym tygodniu. Jeśli macie swoje typy, koniecznie powiadomcie mnie w komentarzach! Nie zapomnijcie także zajrzeć do poprzednich ściśle fajnych aplikacji dla Symbiana – każdy znajdzie coś dla siebie!

Ściśle Fajne dla Symbiana

Ściśle Fajne dla Symbiana #2

Ściśle Fajne dla Symbiana #3

Ściśle Fajne dla Symbiana #4

Bounce It

Cena: bezpłatny

Bounce It to bardzo przyjemna gra dla telefonów z ekranami dotykowymi. Rozgrywka jest bardzo prosta – z nieba spada kulka, a my musimy rysować na ekranie linie, od których kulka będzie się odbijać, i doprowadzić w ten sposób kulkę do punktu przejścia na następny poziom. Im wyższy poziom, tym oczywiście rozgrywka staje się trudniejsza – mamy więcej przeszkód, jak na przykład wielkie kule z grawitacją, czy wiry wodne, wchłaniające naszą kulkę.

UWAGA: Gra wymaga połączenia z Siecią, aby wyświetlać reklamy – dzięki temu jest darmowa.

Advanced Device Locks

Cena: bezpłatny (wersja trial)

Niezwykle przydatne narzędzie, dzięki któremu będziemy mogli zawsze zostawić swój telefon na biurku, bez obawy, że jakiś wścibski osobnik obejrzy naszą galerię, czy przeczyta sms-y. Aplikacja pozwala zabezpieczyć hasłem dostęp do wszystkich aplikacji w telefonie, w tym do galerii zdjęć, wiadomości czy książki adresowej. Zablokować można także cały telefon w taki sposób, aby wymagał podania hasła po każdym wyłączeniu telefonu, po zmianie karty SIM, czy po prostu po przejściu w tryb czuwania.

UWAGA: Wersja trial jest aktywna tylko przez 7 dni. Pełna wersja kosztuje 22,14 złotych wraz z VAT-em.

Galaxy on Fire

Cena: bezpłatny

Galaktyka w Ogniu to fajna, kosmiczna gra, w której kierujemy statkiem kosmicznym i walczymy z wrogą flotą kosmitów. Rozgrywka składa się nie tylko z kampanii, ale także z trybu przetrwania. Grafika, jak na telefon komórkowy, jest naprawdę ładna, a sterować statkiem można zarówno za pomocą dotyku, jak i wbudowanego w urządzenie akcelerometru. Aplikacja jest darmowa, ale waży dość sporo (16,15 MB), zatem wypadałoby grę pobrać poprzez sieć WiFi.

Desguiator

Cena: bezpłatny

Narzędzie Desguiator uchroni nas przed nudnymi spotkaniami czy nieprzyjemnymi sytuacjami. Wystarczy pobrać aplikację, uruchomić, a w przykrym momencie, po kryjomu puknąć dwukrotnie w telefon i odczekać minimum 15 sekund. Po tym czasie telefon sam do nas zadzwoni, a my możemy udać, że to sprawa niecierpiąca zwłoki i koniecznie musimy wrócić do domu, wyłączyć gaz tudzież żelazko. Aplikacja jest całkowicie darmowa, a za „fałszywe” połączenie nie jest pobierana żadna opłata.

Chess Lite

Cena: bezpłatny

Symulator szachów to świetny sposób na walkę z nudą, na przykład podczas długiej jazdy pociągiem. To także świetny sposób, aby nauczyć się grać w tę dość trudną grę, poznać jej zasady oraz przećwiczyć strategie. Chess Lite to darmowa gra, która umożliwia nam pojedynek z komputerem, ale także pozwala zmierzyć się dwóm graczom, także przez Internet. Aplikację cechuje przyjazny interfejs użytkownika.

UWAGA: Poziom trudności w darmowej wersji gry Chess jest ograniczony wyłącznie do pierwszego poziomu. Dalsze poziomy są odblokowane w płatnej wersji gry.