Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na Symbiana #5

W tym tygodniu postanowiłem poszperać trochę w grach. Niestety, wystarczyło zaledwie 15 minut by przeszukać wszystkie bezpłatne gry w Ovi Storze. Nie jest ich wiele, ale za to jest kilka naprawdę fajnych aplikacji. Dzisiaj pokażę wam kilka z nich, a resztę poznacie w przyszłym tygodniu. Jeśli macie swoje typy, koniecznie powiadomcie mnie w komentarzach! Nie zapomnijcie także zajrzeć do poprzednich ściśle fajnych aplikacji dla Symbiana – każdy znajdzie coś dla siebie!
Ściśle fajne aplikacje dla Symbiana już po raz trzynasty
Ściśle fajne aplikacje dla Symbiana już po raz trzynasty

Ściśle Fajne dla Symbiana

Ściśle Fajne dla Symbiana #2

Ściśle Fajne dla Symbiana #3

Ściśle Fajne dla Symbiana #4

Bounce It

Cena: bezpłatny

Bounce It to bardzo przyjemna gra dla telefonów z ekranami dotykowymi. Rozgrywka jest bardzo prosta – z nieba spada kulka, a my musimy rysować na ekranie linie, od których kulka będzie się odbijać, i doprowadzić w ten sposób kulkę do punktu przejścia na następny poziom. Im wyższy poziom, tym oczywiście rozgrywka staje się trudniejsza – mamy więcej przeszkód, jak na przykład wielkie kule z grawitacją, czy wiry wodne, wchłaniające naszą kulkę.

UWAGA: Gra wymaga połączenia z Siecią, aby wyświetlać reklamy – dzięki temu jest darmowa.

Advanced Device Locks

Cena: bezpłatny (wersja trial)

Niezwykle przydatne narzędzie, dzięki któremu będziemy mogli zawsze zostawić swój telefon na biurku, bez obawy, że jakiś wścibski osobnik obejrzy naszą galerię, czy przeczyta sms-y. Aplikacja pozwala zabezpieczyć hasłem dostęp do wszystkich aplikacji w telefonie, w tym do galerii zdjęć, wiadomości czy książki adresowej. Zablokować można także cały telefon w taki sposób, aby wymagał podania hasła po każdym wyłączeniu telefonu, po zmianie karty SIM, czy po prostu po przejściu w tryb czuwania.

UWAGA: Wersja trial jest aktywna tylko przez 7 dni. Pełna wersja kosztuje 22,14 złotych wraz z VAT-em.

Galaxy on Fire

Cena: bezpłatny

Galaktyka w Ogniu to fajna, kosmiczna gra, w której kierujemy statkiem kosmicznym i walczymy z wrogą flotą kosmitów. Rozgrywka składa się nie tylko z kampanii, ale także z trybu przetrwania. Grafika, jak na telefon komórkowy, jest naprawdę ładna, a sterować statkiem można zarówno za pomocą dotyku, jak i wbudowanego w urządzenie akcelerometru. Aplikacja jest darmowa, ale waży dość sporo (16,15 MB), zatem wypadałoby grę pobrać poprzez sieć WiFi.

Desguiator

Cena: bezpłatny

Narzędzie Desguiator uchroni nas przed nudnymi spotkaniami czy nieprzyjemnymi sytuacjami. Wystarczy pobrać aplikację, uruchomić, a w przykrym momencie, po kryjomu puknąć dwukrotnie w telefon i odczekać minimum 15 sekund. Po tym czasie telefon sam do nas zadzwoni, a my możemy udać, że to sprawa niecierpiąca zwłoki i koniecznie musimy wrócić do domu, wyłączyć gaz tudzież żelazko. Aplikacja jest całkowicie darmowa, a za “fałszywe” połączenie nie jest pobierana żadna opłata.

Chess Lite

Cena: bezpłatny

Symulator szachów to świetny sposób na walkę z nudą, na przykład podczas długiej jazdy pociągiem. To także świetny sposób, aby nauczyć się grać w tę dość trudną grę, poznać jej zasady oraz przećwiczyć strategie. Chess Lite to darmowa gra, która umożliwia nam pojedynek z komputerem, ale także pozwala zmierzyć się dwóm graczom, także przez Internet. Aplikację cechuje przyjazny interfejs użytkownika.

UWAGA: Poziom trudności w darmowej wersji gry Chess jest ograniczony wyłącznie do pierwszego poziomu. Dalsze poziomy są odblokowane w płatnej wersji gry.