Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na Symbiana #4

W tym tygodniu za skórę zalazł mi wbudowany w N8 odtwarzacz muzyczny, co zainspirowało mnie do poszukiwań alternatywy. Niestety, ku mojemu zdziwieniu, w całym Ovi Store dla Symbiana^3 nie ma ani jednego odtwarzacza muzycznego. Są, ale dla platformy S60, których w dodatku nie da rady pobrać i zainstalować ręcznie. Cóż, pozostaje mi męczarnia z wybrakowanym playerem Nokii, który nie daje mi tak, wydawałoby się, prostej możliwości wyszukania utworu, poprzez wpisanie jego nazwy.
Ściśle fajne aplikacje dla Symbiana już po raz trzynasty
Ściśle fajne aplikacje dla Symbiana już po raz trzynasty

Poszukiwałem także oddzielnej aplikacji, która by to umożliwiła, ale nic nie było mi dane znaleźć. Jeśli zatem chcę aktualnie posłuchać konkretnego utworu, muszę przeszukać moich ponad 300 plików, znajdujących się w bibliotece. Najczęściej zatem kończy się tym, że słucham tego, co jest pod ręką. Niestety. Chyba, że wy macie jakieś rady, hm?

Dobra, dość narzekań, pora na dzisiejszą porcję aplikacji. Oto one:

Zobacz także poprzednie Ściśle fajne dla Symbiana!

Nokia Panorama

Cena: bezpłatny

Absolutny must-have dla każdego amatora fotografii. Jak już wszyscy wiemy (a przynajmniej ja i inni posiadacze), N8 pozwala na wykonywanie naprawdę fajnych zdjęć. Warto jednak rozszerzyć funkcjonalność aparatu, dlatego polecam wam właśnie tę aplikację. Nokia Panorama, jak sama nazwa wskazuje, pozwala na wykonanie zdjęć panoramicznych. Uwierzcie, będziecie zdziwieni, co potrafi ta aplikacja. Wystarczy ją uruchomić, wykonać pierwsze zdjęcie, a potem przesunąć aparat w lewo lub w prawo zgodnie ze wskazówkami pojawiającymi się na ekranie. Można tak wykonać kilka zdjęć, które następnie zostaną przetworzone (m.in. dopasowanie ekspozycji, ostrości itp.). Cały proces jest niezwykle prosty, a efekty są naprawdę fantastyczne.

SPB TV

Cena: bezpłatny

SPB TV to mobilna telewizja z bardzo prostym i przejrzystym interfejsem użytkownika. Do wyboru mamy wiele kanałów polskich (tu do wyboru ledwie cztery) oraz głównie zagranicznych. Wśród nich są kanały informacyjne (jak Euronews), czy muzyczne. Oglądać można zatem za darmo (pod warunkiem połączenia przez WiFi) klipy muzyczne, wiadomości ze świata czy sport. Na mojej N8 co prawda obraz nie był wyświetlany na pełnym ekranie (nieciekawe czarne pasy naokoło), ale suma summarum aż tak denerwujące to nie jest.

UWAGA! Aplikacja wymaga aktywnego połączenia z Internetem.

Nokia Situations

Cena: bezpłatny

Kolejna aplikacja od fińskiego producenta. Tym razem to narzędzie do definiowania zachowań telefonu w określonych sytuacjach. Aplikacja opiera się na profilach, w których możemy zmieniać ustawienia w zależności od aktualnej sytuacji. Oprócz zwykłych ustawień, jak dzwonek czy wibracje, możemy zdefiniować które aplikacje mają być uruchomione, które zakładki w przeglądarce mają być otwarte, czy ustawić automatyczną odpowiedź na sms-y. I tak dla maksymalnie sześciu profili.

Fun Torch

Cena: bezpłatny

Użytkownicy innych, niż Nokia N8 smartfonów, nie mają żadnego problemu z latarką w urządzeniu – są dla nich aplikacje wykorzystujące jako latarkę lampy błyskowe LED. Z N8 jest jednak ten problem, że posiada ona lampę ksenonową, której nie można wykorzystać jako latarki. Toteż musimy zadowolić się podświetleniem ekranu, co umożliwia właśnie Fun Torch. Słowo “Fun” nie jest tu przypadkowe, bowiem aplikacja pozwala podświetlić ekran na niemal dowolny kolor. Światło bijące od ekranu nie należy co prawda do najjaśniejszych, ale jak się nie ma co się lubi…

Real Golf 2011 HD

Cena: bezpłatny

Darmowy symulator golfa na naszej komórce. Wbrew pozorom, ta gra naprawdę robi wrażenie – nie tylko ze względu na całkiem niezła jakość grafiki, ale na rozbudowany tryb. Oprócz zwykłej “szybkiej gry”, możemy wziąć udział w wielu turniejach na polach golfowych rozmieszczonych na całym świecie. Możemy poprowadzić jedną z wielu gwiazd golfa męskiego, jak i żeńskiego. Sama rozgrywka nie jest zbyt trudna, ale też nieprzesadnie łatwa. Do tego zapewni nam rozrywkę na wiele godzin.