Electronic Arts dumnie prezentuje wyniki finansowe

Electronic Arts ma powody do dumy. Większość z zaproponowanych ostatnio przez to wydawnictwo sprzedaje się po prostu wybornie. Najlepszy wynik uzyskała FIFA 11, znajdując 11,5 miliona nabywców w ubiegłym roku (o 16% więcej, niż FIFA 10). To jednaj nie jedyny sukces studia EA Sports: gra Madden NFL 11 również zdobyła dużą rzeszę zwolenników (a konkretniej 5,5 miliona).
FIFA 11 - największy sukces Electronic Arts
FIFA 11 - największy sukces Electronic Arts

Nie samym kanapowym sportem człowiek żyje. Granicę pięciu milionów sprzedanych kopii przekroczyły również Battlefield: Bad Company 2, Medal of Honor i Need for Speed: Hot Pursuit. Co więcej, do sklepów już trafiło dwa miliony kopii Dead Space 2 i wszystko wskazuje, że ta gra również okaże się bestsellerem.

Z raportu wynika, że Electronic Arts pracuje nad nieujawnionym jeszcze wysokobudżetowym shooterem a także to, że długo oczekiwane, gwiezdnowojenne MMORPG The Old Republic na pewno pojawi się jeszcze w tym roku. Z wyliczeń finansowych wynika, że gra, by nie okazała się klapą, musi mieć co najmniej pół miliona subskrybentów. Trzymamy kciuki…

To, czym Electronic Arts się nie chwali, to spadek przychodów, z 1,24 miliarda dolarów do 1,05 miliarda dolarów. Na szczęście jednak “elektronicy” dalej mają w swoim portfolio mnóstwo dochodowych tytułów.