FIFA 11 - największy sukces Electronic Arts

Electronic Arts dumnie prezentuje wyniki finansowe

"Elektronicy" podzielili się (a właściwie pochwalili się) finansowymi wynikami za ostatni kwartał ubiegłego roku. Koncern jednak nie zdołał ukryć niektórych porażek.

Electronic Arts ma powody do dumy. Większość z zaproponowanych ostatnio przez to wydawnictwo sprzedaje się po prostu wybornie. Najlepszy wynik uzyskała FIFA 11, znajdując 11,5 miliona nabywców w ubiegłym roku (o 16% więcej, niż FIFA 10). To jednaj nie jedyny sukces studia EA Sports: gra Madden NFL 11 również zdobyła dużą rzeszę zwolenników (a konkretniej 5,5 miliona).

Nie samym kanapowym sportem człowiek żyje. Granicę pięciu milionów sprzedanych kopii przekroczyły również Battlefield: Bad Company 2, Medal of Honor i Need for Speed: Hot Pursuit. Co więcej, do sklepów już trafiło dwa miliony kopii Dead Space 2 i wszystko wskazuje, że ta gra również okaże się bestsellerem.

Z raportu wynika, że Electronic Arts pracuje nad nieujawnionym jeszcze wysokobudżetowym shooterem a także to, że długo oczekiwane, gwiezdnowojenne MMORPG The Old Republic na pewno pojawi się jeszcze w tym roku. Z wyliczeń finansowych wynika, że gra, by nie okazała się klapą, musi mieć co najmniej pół miliona subskrybentów. Trzymamy kciuki…

To, czym Electronic Arts się nie chwali, to spadek przychodów, z 1,24 miliarda dolarów do 1,05 miliarda dolarów. Na szczęście jednak „elektronicy” dalej mają w swoim portfolio mnóstwo dochodowych tytułów.

0
Źródło: GRY-OnLine.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.