Microsoft pokazuje przyszłość komputerowych interfejsów – wideo! (Aktualizacja!)

Dyrektor naukowego centrum Microsoftu, Steven Bathiche, pokazuje w jak interaktywny sposób można obcować z komputerem, pomijając dotykowe ekrany, myszki i wszelkie inne interfejsy, wymagające fizycznego kontaktu człowieka. Kontrola ruchem, gestami to przyszłość komputerowych interfejsów, w czym z pewnością pomoże technologia, na której opiera się kontroler Kinect, na razie przeznaczony tylko dla Xboksa 360, ale już wkrótce oficjalnie wspierany przez Microsoft na platformie PC.
Microsoft demonstruje przyszłość komputerowych interfejsów
Microsoft demonstruje przyszłość komputerowych interfejsów

Badacze z Microsoftu zademonstrowali także projekt wyświetlania jednego obrazu na ekranie, który widziany jest inaczej przez dwie stojące w niedalekiej odległości osoby. Dla przykładu jedna osoba widzi czajnik, natomiast druga, patrząc na ten sam ekran, widzi już czaszkę.

Te i wiele innych projektów możecie obejrzeć na poniższym filmiku. Nie wiem jak wy, ale my już nie możemy się doczekać, aż projekty staną się rzeczywistością.

Kolejne dwa filmiki na następnej stronie!

Aktualizacja:

Mamy dla was kolejne dwa filmy, obrazujące przyszłość komputerowych interfejsów. W pierwszym filmiku zobaczycie w jaki sposób można kontrolować system Windows za pomocą smartfona, a w drugim – kombinację Xboksa 360, Kinecta i smartfona.