Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na Symbiana #6

Nie, nie zapomnieliśmy o was, drodzy użytkownicy telefonów z systemem Symbian. W tym tygodniu “ściśle fajne” dla Symbiana jednak dopiero w sobotę, z uwagi na duży nakład pracy w ciągu tygodnia. Tak czy inaczej, najlepszych aplikacji dla systemu Nokii wciąż poszukuję, a w tym tygodniu udało się znaleźć kilka naprawdę bardzo przydatnych narzędzi.
Ściśle fajne aplikacje dla Symbiana już po raz trzynasty
Ściśle fajne aplikacje dla Symbiana już po raz trzynasty

Wyobraźcie sobie, jakież zdziwienie mnie ogarnęło, gdy okazało się, że moja N8 nie posiada… stopera. Tak, tak – coś, co jest w niemal każdej, najtańszej Nokii, twórcom tego “nowoczesnego” telefonu umknęło. Musiałem zatem sobie poradzić sam, instalując darmową aplikację z Ovi sklepu. Jeśli macie inne przydatne, a domyślnie niedostępne w telefonie narzędzia na oku – dajcie znać w komentarzach!

Więcej ściśle fajnych aplikacji dla Symbiana znajdziecie tutaj. Nie zapominajcie także głosować w ankiecie – dzięki temu będę wiedział, jakiego typu aplikacje dla was przygotowywać.

A teraz, zaczynamy dzisiejszą porcję!

Ipla

Cena: bezpłatny

Ipla to mobilna wersja telewizyjnej platformy Polsatu, dzięki której kompletnie za darmo będziemy mogli obejrzeć ogromną ilość polskich seriali, programów rozrywkowych, muzycznych, sportowych i popularno-naukowych, emitowanych w stacjach należących do grupy Polsat (łącznie ponad 10 tysięcy materiałów). Do dyspozycji użytkownika są materiały aktualnie emitowane na antenie, jak również te, które z anteny już zdjęto. W bazie dostępne są między innymi takie tytuły, jak Fala Zbrodni, Hotel 52, Świat według Kiepskich czy Włatcy Móch. Poprzez Iplę, oglądać można także trzy programy na żywo – Polsat News, Superstację i TV Biznes. Materiały filmowe można oglądać zarówno łącząc się z Internetem poprzez WiFi, jak i sieć 3G.

Allegro

Cena: bezpłatny

Robisz zakupy, ale nie lubisz przepłacać? Świetnie się składa, ponieważ mobilna aplikacja Allegro umożliwia nie tylko przeglądanie aukcji, zarządzanie swoim kontem oraz kupowanie i sprzedawanie przedmiotów, ale także zawiera skaner kodów kreskowych. Wystarczy, że uruchomimy aplikację, wskażemy aparatem kod kreskowy danego przedmiotu, a Allegro pokaże nam, za ile ten przedmiot można kupić na aukcjach w serwisie. Nawet jeśli nie masz konta na Allegro, zawsze dobrze jest wiedzieć, czy kupując coś w sklepie, zbytnio nie przepłacasz.

UWAGA: Aplikacja wymaga połączenia z Internetem.

Touch Hider

Cena: bezpłatny (trial)

Każdy ma coś do ukrycia – z takiego założenia wychodzą twórcy aplikacji Touch Hider, która pozwala na ukrycie poufnych plików – zdjęć, filmików czy piosenek – na swoim telefonie. Po jej uruchomieniu musimy zdefiniować hasło, a następnie wybrać pliki, które chcemy schować. Po tej operacji, ukryte pliki będą dostępne wyłącznie z poziomu aplikacji (po wpisaniu hasła), a ze swoich macierzystych folderów znikną. Bezpłatnie pobrać można tylko wersję Lite aplikacji Touch Hider, która działa przez 15 dni. Pełna wersja aplikacji kosztuje 9,84 złotych brutto.

Timer Touch

Cena: bezpłatny

Zapowiadany już stoper – aplikacja niezwykle przydatna, zwłaszcza gdy nie ma jej preinstalowanej na telefonie. Timer Touch to dość prosty stoper, który jednak umożliwia mierzenie nieograniczonej liczby międzyczasów. Aplikacja jest w pełni przystosowana do telefonów z ekranami dotykowymi, a do dyspozycji mamy przyciski start/stop oraz do odmierzania czasów pośrednich. Co ważne, aplikacja nie wymaga połączenia z Internetem. Gotowi? Do biegu. Start!

Spin the Bottle Touch

Cena: bezpłatny

Kto z was chociaż raz nie grał w “butelkę”, ręka do góry. Ok, rąk w górze nie widzę, zatem telefony w dłoń i pobierajcie darmową aplikację Spin the Bottle Touch. Wyobraźcie sobie, że jest impreza, a nie macie żadnej butelki (tudzież wszystkie są jeszcze “w użyciu”:). Żaden problem – programiści z Offscreen po raz kolejny przygotowali darmową i bardzo fajną aplikację, tym razem do kręcenia butelką. Połóżcie telefon na podłodze, usiądźcie wokół i już można kręcić butelką.