Ściśle fajne aplikacje dla Symbiana już po raz trzynasty

Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na Symbiana #6

Ovi sklep

Nie, nie zapomnieliśmy o was, drodzy użytkownicy telefonów z systemem Symbian. W tym tygodniu „ściśle fajne” dla Symbiana jednak dopiero w sobotę, z uwagi na duży nakład pracy w ciągu tygodnia. Tak czy inaczej, najlepszych aplikacji dla systemu Nokii wciąż poszukuję, a w tym tygodniu udało się znaleźć kilka naprawdę bardzo przydatnych narzędzi.

Wyobraźcie sobie, jakież zdziwienie mnie ogarnęło, gdy okazało się, że moja N8 nie posiada… stopera. Tak, tak – coś, co jest w niemal każdej, najtańszej Nokii, twórcom tego „nowoczesnego” telefonu umknęło. Musiałem zatem sobie poradzić sam, instalując darmową aplikację z Ovi sklepu. Jeśli macie inne przydatne, a domyślnie niedostępne w telefonie narzędzia na oku – dajcie znać w komentarzach!

Więcej ściśle fajnych aplikacji dla Symbiana znajdziecie tutaj. Nie zapominajcie także głosować w ankiecie – dzięki temu będę wiedział, jakiego typu aplikacje dla was przygotowywać.

A teraz, zaczynamy dzisiejszą porcję!

Ipla

Cena: bezpłatny

Ipla to mobilna wersja telewizyjnej platformy Polsatu, dzięki której kompletnie za darmo będziemy mogli obejrzeć ogromną ilość polskich seriali, programów rozrywkowych, muzycznych, sportowych i popularno-naukowych, emitowanych w stacjach należących do grupy Polsat (łącznie ponad 10 tysięcy materiałów). Do dyspozycji użytkownika są materiały aktualnie emitowane na antenie, jak również te, które z anteny już zdjęto. W bazie dostępne są między innymi takie tytuły, jak Fala Zbrodni, Hotel 52, Świat według Kiepskich czy Włatcy Móch. Poprzez Iplę, oglądać można także trzy programy na żywo – Polsat News, Superstację i TV Biznes. Materiały filmowe można oglądać zarówno łącząc się z Internetem poprzez WiFi, jak i sieć 3G.

Allegro

Cena: bezpłatny

Robisz zakupy, ale nie lubisz przepłacać? Świetnie się składa, ponieważ mobilna aplikacja Allegro umożliwia nie tylko przeglądanie aukcji, zarządzanie swoim kontem oraz kupowanie i sprzedawanie przedmiotów, ale także zawiera skaner kodów kreskowych. Wystarczy, że uruchomimy aplikację, wskażemy aparatem kod kreskowy danego przedmiotu, a Allegro pokaże nam, za ile ten przedmiot można kupić na aukcjach w serwisie. Nawet jeśli nie masz konta na Allegro, zawsze dobrze jest wiedzieć, czy kupując coś w sklepie, zbytnio nie przepłacasz.

UWAGA: Aplikacja wymaga połączenia z Internetem.

Touch Hider

Cena: bezpłatny (trial)

Każdy ma coś do ukrycia – z takiego założenia wychodzą twórcy aplikacji Touch Hider, która pozwala na ukrycie poufnych plików – zdjęć, filmików czy piosenek – na swoim telefonie. Po jej uruchomieniu musimy zdefiniować hasło, a następnie wybrać pliki, które chcemy schować. Po tej operacji, ukryte pliki będą dostępne wyłącznie z poziomu aplikacji (po wpisaniu hasła), a ze swoich macierzystych folderów znikną. Bezpłatnie pobrać można tylko wersję Lite aplikacji Touch Hider, która działa przez 15 dni. Pełna wersja aplikacji kosztuje 9,84 złotych brutto.

Timer Touch

Cena: bezpłatny

Zapowiadany już stoper – aplikacja niezwykle przydatna, zwłaszcza gdy nie ma jej preinstalowanej na telefonie. Timer Touch to dość prosty stoper, który jednak umożliwia mierzenie nieograniczonej liczby międzyczasów. Aplikacja jest w pełni przystosowana do telefonów z ekranami dotykowymi, a do dyspozycji mamy przyciski start/stop oraz do odmierzania czasów pośrednich. Co ważne, aplikacja nie wymaga połączenia z Internetem. Gotowi? Do biegu. Start!

Spin the Bottle Touch

Cena: bezpłatny

Kto z was chociaż raz nie grał w „butelkę”, ręka do góry. Ok, rąk w górze nie widzę, zatem telefony w dłoń i pobierajcie darmową aplikację Spin the Bottle Touch. Wyobraźcie sobie, że jest impreza, a nie macie żadnej butelki (tudzież wszystkie są jeszcze „w użyciu”:). Żaden problem – programiści z Offscreen po raz kolejny przygotowali darmową i bardzo fajną aplikację, tym razem do kręcenia butelką. Połóżcie telefon na podłodze, usiądźcie wokół i już można kręcić butelką.