Ściśle fajne: Najlepsze aplikacje na Symbiana #8

W zeszłym tygodniu ściśle fajnych aplikacji na Symbiana nie było, gdyż mój telefon został użyczony naszemu Redaktorowi prowadzącemu w ramach tajnego projektu, który już wkrótce będziecie mogli zobaczyć na naszej stronie. Teraz już powracamy do normalnego, środowego trybu. Najpierw jednak parę słów o minionym tygodniu – w zamian za N8, dostałem na tydzień HTC Hero z Androidem.
Ściśle fajne aplikacje dla Symbiana już po raz trzynasty
Ściśle fajne aplikacje dla Symbiana już po raz trzynasty

O pierwszych chwilach z “nowym” smartfonem wolałbym zapomnieć, potem zacząłem się przyzwyczajać. Nie mogłem jednak oprzeć się wrażeniu, że w Androidzie (z nakładką HTC Sense) muszę wszystkiego szukać, podczas gdy w Symbianie, intuicyjnie wiedziałem co gdzie jest. Jest jednak parę rzeczy, które w Androidzie mi się spodobały – między innymi bogactwo aplikacji w Android Market, o czym możecie przekonać się w ściśle fajnych dla Androida. Niestety, Symbian i Ovi sklep jest daleko w tyle.

Tak czy inaczej, przez cały tydzień tęskniłem za Nokią N8, ale Androidowi nie mówię nie – może na nieco lepszym smartfonie…

Dawn Of The Fly 2

Cena: bezpłatny

Przyjemna gierka z niezbyt przyjemnym głównym bohaterem. Wcielamy się bowiem w rolę ohydnego potwora, którego zadaniem jest łapanie nadlatujących robaków. Użytkownik musi więc łapać owe insekty poprzez dotykanie ich na ekranie smartfona.

N-Desk V2.3

Cena: bezpłatny

Odmień interfejs systemu Symbian^3. Aplikacja pozwala na dowolne ułożenie ikon wszystkich zainstalowanych w smartfonie aplikacji, wedle uznania użytkownika. Do tego możemy spersonalizować wygląd tła (kolor, obrazek), kolory tekstu czy ułożenie ikon na ekranie. Aplikacja uruchamia się wraz z telefonem, i jest zawsze dostępna pod przyciskiem menu. Całość jest darmowa, nie wymaga dużej ilości pamięci RAM i pamięci telefonu.

Speedometer Touch

Cena: bezpłatny

Kolejna aplikacja od Offscreen, tym razem mierząca – prędkość z jaką się poruszamy. Przydatna nie tylko wtedy, gdy w samochodzie przestanie funkcjonować tradycyjny prędkościomierz, a nie chcemy zapłacić mandatu za przekroczenie dozwolonej prędkości, ale również na przykład podczas jazdy rowerem, lub jeśli chcesz się przekonać, jak wolno jeżdżą polskie pociągi.

Counter Touch

Cena: bezpłatny

Nie umiesz liczyć na palcach, lub nie możesz akurat skupić się na liczeniu? Nic straconego – Counter Touch policzy za ciebie. Wystarczy klikać w przycisk “plus” na ekranie, a aplikacja dokładnie policzy wszystko, co będziesz chciał. Gdyby ta aplikacja powstała w 1990 roku, być może nie powstałby film Kevin sam w domu…

Paper Compass

Cena: bezpłatny

Już nigdy więcej nie zgubisz się w lesie, zbierając przepyszne grzyby. Co prawda, nie jest to kompas, który pokazuje to, czego pragniesz najbardziej, ale bardzo dokładnie pokaże, gdzie jest północ, dzięki wykorzystaniu wbudowanego w telefon GPS-a. Całość wygląda bardzo estetycznie,