Windows Phone 7: Najlepsze aplikacje tygodnia #2

Tymczasem – dobre wieści z frontu! Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że już bardzo niedługo będziemy mieli wreszcie oficjalny dostęp do Marketplace’u i klawiaturę z polskimi znaczkami! Więcej możecie przeczytać tutaj. Ufff… Nareszcie będzie można napisać: “zrób mi łaskę” bez obawy, że zostanie się źle zrozumianym;-) Owczar, wielkie dzięki za sugestie – część z tych appsów już znałem, ale kilka było (miłym) zaskoczeniem. Największy zawód:
1
1

RH Analitics w wersji Free nie przyjmuje adresów mailowych innych, niż oryginalne google’a. Szkoda.
Dzięki raz jeszcze, coś się na pewno pojawi w kolejnych przeglądach!

A wy? Co polecacie?

Browser to WP7

Cena: bezpłatna

Absolutnie fantastyczna aplikacja, dzięki której twój smartfon stanie się przedłużeniem przeglądarki internetowej w komputerze. Wtyczka (dostępna dla IE 8 i 9, Chrome’a i Firefoksa) umożliwia wysłanie do telefonu linku do strony internetowej, pozwalając na kontynuowanie czytania artykułu w drodze z pracy, obrazka zamieszczonego w Internecie, umożliwiając “przechwycenie” zdjęcia, fragmentu mapy czy grafiki oraz krótkiej wiadomości tekstowej o dowolnej treści. Może to być numer telefonu, adres lub fraza, które kiedy już znajdą się w aplikacji mogą zostać wykorzystane do dzwonienia, wysłane SMS-em lub mailem, wyszukane w wyszukiwarce albo na mapach. O nadejściu nowego linku, obrazka czy tekstu zostaniemy poinformowani za pomocą powiadomienia push. Absolutny must have.

Picture Frame

Cena: bezpłatna

Kiedy jestem w pracy, telefon cały czas leży przede mną na biurku, często w dodatku podłączony do ładowarki albo do komputera. Cóż za marnotrawstwo przestrzeni na wyświetlaczu! Po zainstalowaniu Picture Frame zmieniłem smartfona w ramkę do zdjęć – aplikacja pozwala wybrać, z którego katalogu (lub katalogów) będzie pobierała obrazy do pokazu slajdów, który realizuje z dynamicznymi zbliżeniami/oddaleniami. Acha, można też włączyć wyświetlanie zegara!

Deluxe Moon Lite

Cena: bezpłatna

Coś dla wilkołaków, lunatyków, okultystów planujących tajemne rytuały i romantyków planujących niezapomniane randki. Za pomocą tej aplikacji można w prostu i bardzo atrakcyjny wizualnie sposób sprawdzić, w jakiej fazie znajduje się księżyc, w którą stronę cyklu zmierza, o której godzinie wschodzi, o której dojdzie zenitu i o której zachodzi. Moon Lite podaje też naszą dokładną lokalizację, jaki procent powierzchni naszego satelity jest widoczny, czas pozostały do wzejścia i zajścia księżyca (wilkołaki, to ważne dla was!), oraz aktualny znak zodiaku. Obracając palcem model księżyca możemy obserwować jego kolejne fazy i kolejne dni, sprawdzając wszystkie te dane, o których pisałem wyżej dla konkretnego momentu cyklu.

Kwik SMS

Cena: bezpłatna

Ile razy musiałeś wysyłać SMS-a o dokładnie tej samej treści do dokładnie tych samych osób? Jeśli choć o jeden zbyt wiele, to ucieszy cię z pewnością Kwik SMS – aplikacja pozwalająca przygotować sobie pulę typowych wiadomości tekstowych a potem wysyłać je jednym kliknięciem. Jeśli średnio cztery razy w tygodniu wysyłasz do żony wiadomość “Kochanie muszę zostać dłużej w pracy” a do szefa “Utknąłem w korku, spóźnię się trochę” to na pewno docenisz możliwość przyporządkowania wiadomościom domyślnych odbiorców. Z Kwik SMS twoje życie stanie się prostsze. Musisz pilnować tylko, żeby nikt nie zobaczył predefiniowanego SMS-a “Kociaku, będę u ciebie za chwilę, tylko zbajeruję żonę i szefa”…

Scribble defence

Cena: bezpłatna

Na pierwszy rzut oka – typowa gra typu “tower defese”… Nie, zdecydowanie nie! Już na pierwszy rzut oka widać, że to bardzo nietypowa gra typu “tower defense”. Co prawda zasady są podobne do tego, co znamy z innych takich produkcji. Tu też mamy za zadanie nie dopuścić kolejnych fal atakujących przeciwników do “końca boiska” i jak zawsze wrogowie atakują na sposób typowy dla lemingów i Ludowej Armii Chin, czyli prąc naprzód całą zgrają i nie zważając na straty. Różnica polega na bardzo dopracowanej, choć prostej oprawie graficznej i licznych dodatkowych zasadach, które uprzyjemniają zabawę. Scribble defense naprawdę wciąga!

Bluescreen

Cena: bezpłatna

A tu jeszcze mały bonus. Ta aplikacje nie robi nic, poza spełnianiem oczekiwań czarnowidzów, którym nazwa Windows kojarzy się wyłącznie z jednym kolorem… Swoją drogą, autorem tej aplikacji jest nasz rodak – gratulujemy poczucia homoru! 🙂