Bez cenzury: Najlepsze komentarze tygodnia #4

Czasem mądre i pouczające, czasem dość niesforne, ale wasze komentarze zawsze są dla nas ważne. Konstruktywna krytyka rozwija a niefrasobliwość (nie mylić z niewiedzą) dostarcza dobrej zabawy. Że nie wspomnimy o ciekawych uzupełnieniach naszych notek i artykułów. Będziemy co tydzień wyławiać te, które nam najbardziej przypadły do gustu. Oto dzisiejsza porcja (zachowujemy pisownię oryginałów). Zeszłotygodniowa wersja znajduje się tu: Bez cenzury: Najlepsze komentarze tygodnia #3
Bez cenzury: Najlepsze komentarze tygodnia #4

Wpadł 23-latek, handlujący nielegalnym oprogramowaniem
Gość: @195.205.243 – widać, że media już Tobie mózg sprały totalnie.

oj tak, tak.. taki typ “obywatela” mozna spokojnie nazwac ZOMBIE.

Madry wie a glupiemu nie ma sensu tlumaczyc (podobno), ze w duzej mierze cala walka o umysly ludzi toczy sie na polu PRZEKONANIA persfazyjnego o slusznosci stawianych tez i korzystnosci zmian dokonywanych na poczet ograniczania ludzi w ich prawie działania. Nie chodzi mi tu o calkowite usa-nkcjonowanie, czy tez popieranie zarabiania na cudzej pracy, ale trzeba pamietac, ze ta “ich praca” (autorow softu m.in.) pozostaje w scislym zwiazku z otoczeniem, ze spoleczenstwem i jest dorobkiem ludzkosci jako takiej! Po prostu, ludzie tworza razem, jako ludzkosc. Jeden czlowiek niewiele jest w stanie zdziałać bez wkładu (nawet biernego) innych. Przy takim patrzeniu na sprawy “piractwa”, czy jak tam to zwą, slusznosc zamykania kogos, czy grozenia i straszenia pozostalych (bo taki cel ma ten art.), nie jest juz taka oczywista rzeczą.

polecam poczytac sobie tutaj posty.
http://hardforum.com/showthread.php?t=1601893
Takich informacji nie znajdziecie tutaj, bo chip to, niestety, rezimowy kundel.
np. ten:
“Piracy is not stealing. If Benjamin Franklin were alive today, he’d make a public server to distribute content. What’s the difference between a book and a movie? We forgot what our founding fathers gave us, that’s the difference. The world has moved away from books, and the government and corporations are taking advantage of this”.

Teraz troche jaśniej, czy nadal niewolnicza pomroczność? xD 

Od redakcji: “Reżimowy kundel” wzbudził nasze szczególne zainteresowanie. Mamy pytanie, bo nie ma konsensusu: służymy obecnej władzy, opozycji (ale, oczywiście, pseudo), Apple’owi, Google’owi, Microsoftowi? Wszystkim na raz? Przy okazji: drodzy mocodawcy, obiecywaliście Ferrari dla każdego. A tymczasem wciąż patrzymy zazdrośnie na kolegów z Top Geara. Gdzie nasza zapłata za bycie wiernym podnóżkiem?!

Całe Google na 245 stronach
Gość: Gajewski! Jakby się tu do Ciebie przyczepić? Nie mam obecnie pomysłu, ale uznaj, że cię dojechałem klasycznie, po Trollowemu, nie zostawiając na Tobie suchej nitki. Załóżmy też, że nie przebierałem w słowach i powinieneś się poczuć malutki, urażony a może nawet wściekły.
Liczę na kreatywność pozostałych komentatorów.
😉

Od redakcji: Drogi Gościu, tu wstaw dowolny, dowcipny na siłę docinek, którym Ci ripostujemy ku uciesze gawiedzi. Zakładamy, że się teraz rumienisz, a nasze ego urosło.

P.S.: To było genialne! 🙂

iPad przyczyną amerykańskiego bezrobocia
Gość: Ja na moim iPadze oglądam tylko porno, ksiązki nie przeczytałem żadnej. 
Dlatego uważam argumentację tego polityka za chorą.

Od redakcji: Jesteśmy absolutnie rozbrojeni Twoją szczerością. Na miejscu PR-u Apple’a słalibyśmy Ci już komplet gadżetów do iPada. Z iŚciereczką na czele…

Microsoft i i4i szykują nam proces patentowy stulecia?
Gość: “Jeżeli Microsoft wygra, patenty stracą na znaczeniu.” – MS jest zły, co nie? Ale zaraz, Apple i Google go popierają – a one są dobre (zawsze, oczywiście), więc tworzy się mały paradoks.

Od redakcji: Według najnowszych doniesień już czterem milionom fanatycznym miłośników wolnego oprogramowania wybuchły głowy. Masakra zbiera tragiczne żniwo. Microsoft odpowie przed trybunałem ONZ za ludobójstwo.

Internet Explorer 10 – pierwsze testy wydajności
l0co:’Ja w swoim życiu używałem IE tylko do pobrania innych przeglądarek.’

powinni ją zoptymalizować pod tym kątem

  Od redakcji: Przekazaliśmy redaktorowi Liskowi powyższą sugestię. Zobowiązał się, że będzie uwzględniał to w swoich testach porównawczych.

Galaxy Tab 10.1 przetestowany. Lepszy od iPada 2?
Gość: Taki format ekranu jak 4:3 czy 5:4 już dawno poszedł do lamusa.

Więc jeśli chodzi o proporcje ekranu jak i rozdzielczość to właśnie Android ze swoim 16:10 i sporo większą rozdzielczością zdecydowanie króluje.

Włącz sobie jakiś film na tych beznadziejnych proporcjach jakie ma iPad. Tragedia! Pół ekranu to czarne pasy u góry i dołu ekranu.

Rynek w wyświetlaczach na laptopach i czy monitorach do komputerów stacjonarnych już daaawno temu zweryfikował że proporcje panoramiczne są zdecydowanie lepsze. 

A Apple się mimo to pcha w to co odeszło do lamusa, zapewne ze względy na niższe ceny wyświetlaczy. Oni po prosu muszą uwzględnić gigantyczne marże dla siebie.

Od redakcji: Nic bardziej mylnego.

Po pierwsze, owszem, w laptopach i telewizorach króluje. Jednak tablet to zupełnie inny gatunek urządzenia.

Po drugie: standard 4:3, 16:9, 16:10 i tak dalej są obsługiwane przez Androida. To producenci sprzętu decydują się na daną rozdzielczość. Motorola, ASUS, Acer, i tak dalej

Po trzecie: to prawda, że filmy wyglądają lepiej na ekranach panoramicznych. Więc jeśli kupujemy tablet do oglądania filmów, to masz absolutną rację. Natomiast jeżeli do czytania, no to format 4:3 jest dużo wygodniejszy. Weź do ręki dowolne czasopismo, dowolną książkę. Żadne z nich nie jest panoramiczne. Zatem do czytania www, e-gazet, e-ksiązek, e-komiksów i do gier mobilnych format 4:3 jest korzystniejszy. Do filmów: format panoramiczny.

Po czwarte: rynek wybrał monitory panoramiczne, bo są tańsze. Przy zachowaniu większej ilości cali w specyfikacji masz dużo mniej materiału do produkcji. Zrób prosty eksperyment: połóż 7-calowego Galaxy Taba na wierzch 10-calowego iPada. Powinien zajmować 70% powierzchni iPada. Tymczasem, przez to, że jest panoramiczny, zajmuje raptem 50% powierzchni iPada. Innymi słowy: 10-calowy ekran iPada jest de facto dwa razy większy od ekranu 7-calowego Galaxy Taba. Ekrany 4:3 są więc droższe w produkcji, bo są większe. I więcej treści się na nich mieści (a my nie czujemy jak rymujemy).

Męskość A.D. 2011

Facebook usuwa fotki całujących się facetów
pixel: Nie mam nic do homoseksualistów. Zmniejszają mi konkurencje

Od redakcji: I to się nazywa zdrowe podejście! Szkoda tylko, że metroseksualizm coraz bardziej w modzie, przez co niektóre dziewczyny lubią panów, dotychczas kojarzonych z orientacją do płci własnej…

Mozilla: Pożegnajcie się z Flashem
Nemesis: Nie ma rzeczy niezastąpionych. Według mnie Flash jest tylko dla szpanerów, chcących pochwalić się bajerami. Strona zrobiona w HTML jest dla mnie o wiele czytelniejsza i nie muszę oglądać jakichś głupich animacji.

Od redakcji: “Ej, lala, wyglądasz jak z żurnala, but ci się rozwala. Mam dużo cashu i animację we Flashu. Zainstalujmy flashową wtyczkę, pokaże ci tylko moją bryczkę!”

Apple żegna aluminium, wita włókno węglowe?
Gość: proponuje kryptonit

Od redakcji: Myślisz, że Steve Jobs pracuje dla osobnika znanego jako Lex Luthor? I że Apple to pretekst na broń masowej zagłady przeciwko pewnemu panu w bieliźnie i pelerynie o tym samym kolorze? Na to nie wpadliśmy…

Haker aresztowany, bo pokazał co potrafi w telewizji
Gość: To jakaś podpucha. Nie ma francuskich hakerów czy tam krakerów. Są tylko francuscy kolaboranci.

Od redakcji: A znasz to? Wiesz, ile ma biegów francuski czołg? Pięć. Jeden do przodu, i cztery wsteczne… Ale i tak viva la Revolution!