Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na Androida #25

Gdybyście ominęli któryś z poprzednich odcinków:

dTracker
dTracker

dTracker

cena: bezpłatny

pobierz z Android Market

Z dumą prezentujemy kolejną aplikację polskiego autorstwa. Do czego służy? dTracker wykorzystuje GPS i identyfikację sieci komórkowej (tam gdzie niedostępny jest sygnał GPS) do określenia odległości od punktu docelowego. Aplikacja dobrze sprawdza się w samochodzie, pociągu, a nawet podczas pieszej wycieczki. Zaletą aplikacji jest maksymalnie uproszczona nawigacja, aby wyznaczyć lub edytować trasę wystarczy dotknąć ekranu w wybranym punkcie mapy. Trasy można zapisywać, kasować, wczytywać i odwracać – kiedy chcemy śledzić odległość w drodze powrotnej. Moim zdaniem widget tej aplikacji to strzał w dziesiątkę.

Regina 3D Launcher
Regina 3D Launcher

Regina 3D Launcher

cena: bezpłatny

pobierz z Android Market

SPB Shell jest za drogi? To mam do zaproponowania jego darmową alternatywę. Nie chciałbym wchodzić w dyskusję o tym, który launcher wygląda najlepiej na świecie, ale Regina to coś, co warto sprawdzić, jeśli lubicie oglądać efektowne animacje na ekranie waszych androidów. Niestety, wodotryski, od których ten launcher aż ocieka mają swoje wymagania sprzętowe – posiadacze starszych modeli telefonów jedyne co mogą odczuć to frustrację z powodu pokazu klatek na swoim wyświetlaczu.

obejrzyj wideo

Klink
Klink

Klink

cena: 8,23zł

pobierz z Android Market

Sposób na tethering bez rootowania swojego telefonu, który w porównaniu do konkurencyjnych aplikacji jest tani. Tak w skrócie można opisać program Klink. Autorzy aplikacji podzielają mój pogląd i sami doradzają aby nie kupować kota w worku – na markecie można pobrać wersję demo ich aplikacji (wpiszcie w wyszukiwarkę „Klink Demo”) i sprawdzić czy wasz telefon oraz operator nie wywołują żadnych konfliktów, które uniemożliwiają Klinkowi poprawne działanie.

AnDOSBox
AnDOSBox

AnDOSBox

cena: 11,15zł

pobierz z Android Market

Po co komu emulator starego dobrego DOSa w telefonie, który w dodatku jest płatny? Odpowiedź jest banalnie prosta: żeby grać w stare dobre gry z czasów DOSa. AnDOSBox to nic innego jak port dobrze znanego w niektórych kręgach emulatora Dosbox (a dokładnie, port wersji 0.74 Dosboxa). Ekran dotykowy i emulacja „wirtualnego joysticka” nie wprawiają w osłupienie i nie są najwygodniejszym sposobem obsługi czegokolwiek, zatem ja z mojej strony mogę polecić odświeżenie sobie starych przygodówek. Gry wymagające bardziej zręcznościowego podejścia mogą okazać się koszmarem.

MusicFX
MusicFX

MusicFX

cena: bezpłatny

pobierz z Android Market

I coś dla użytkowników Androida w wersji 2.3 i wyższej. Oddzielny equalizer, który integruje się w pełni z domyślnym, androidowym odtwarzaczem muzyki i oferuje wszystkie funkcje, które zapewne znacie z odtwarzaczy mp3 zainstalowanych na waszych komputerach. Czyli presety do poszczególnych gatunków muzyki, tryb słuchawkowy, itd. Przy dobrych słuchawkach, słychać dość znaczną różnicę w brzmieniu. Polecam sprawdzić.