Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na Androida #11

Gdybyście ominęli któryś z poprzednich odcinków:
Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na Androida #11

Animated Contact Widget

cena: bezpłatny
Nawet nie próbujcie szukać tego widżetu wpisując jego nazwę w wyszukiwarkę Marketu (chyba, że jesteście ciekawi wyników) – szanse, że go znajdziecie są nikłe. Przy kolejnej aktualizacji proponowałbym zmianę na coś bardziej oryginalnego, ale to tylko ja. Sam widżet jest bardzo fajny i wygląda bardzo estetycznie. Krótko mówiąc to rozszerzenie szybkiego wybierania – przeciągamy ulubione kontakty na pulpit i po naciśnięciu na avatar waszego znajomego pojawiają się takie opcje jak zadzwoń, wyślij maila, czy napisz smsa. 
qr_anim
Coverage Mapper

Coverage Mapper

cena: bezpłatny

Jeśli ta aplikacja zyska popularność, to będzie najlepszym sposobem na sprawdzanie zasięgu sieci komórkowych w Polsce. CM pobiera dane na temat siły sygnału, ustalając aktualne położenie na podstawie odczytów z GPS i nanosi je na mapę, którą obejrzeć można tutaj: http://www.coveragemapper.com/. Biorąc pod uwagę absurd jakim jest brak dostępu do sieci w centrach największych miast w Polsce, o którym niektórzy operatorzy udają, że nie wiedzą, Coverage Mapper może pomóc (o ile się rozwinie) przy wyborze najbardziej optymalnego dla Was operatora. 

qr_cover

PRemote Droid 

cena: bezpłatny

O tej aplikacji, jestem pewien, że już pisałem, ale wyniki wyszukiwania mówią coś innego. Niech im będzie. PRemote Droid to aplikacja do sterowania waszym komputerem. Aplikacja imituje zarówno mysz jak i klawiaturę komputerową. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to najwygodniejszy sposób, jeśli jedyne o co Wam chodzi to na przykład sterowanie odtwarzaczem VLC z kanapy, ale PRemote Droid jest najbardziej wszechstronną aplikacją typu “pilot” – szczególnie jeśli do karty podpięty macie jeszcze telewizor, a wasz ulubiony program do odtwarzania filmów to coś nietypowego. Klient do pobrania na wasz komputer znajduje się tutaj: http://code.google.com/p/premotedroid/

qr_premo

Allegro Lab 

cena: bezpłatny

Mam nadzieję, że aplikacja Allegro jest już znana co poniektórym? No to świetnie. Allegro Lab to jej rozwojowa wersja, polecona nam przez jednego z naszych anonimowych czytelników. Oprócz funkcji znanych z tradycyjnej aplikacji do przeczesywania Allegro, dodano obsługę kodów QR i wyszukiwanie produktów rozpoznawanych na zdjęciach (robionych oczywiście z waszego telefonu). Wersja rozwojowa ma swoje plusy i minusy. Największym plusem jest chyba fakt, że aplikacja jak dotąd poradziła sobie z każdą sfotografowaną przez mnie rzeczą i rozpoznała wszystkie poprawnie (chociaż muszę przyznać, że nie starałem się być złośliwy). Głównym minusem zaś, jest czas oczekiwania na rozpoznanie wysłanych przez Was fotek. Nie trwa to dłużej niż 5 minut, ale… to przecież całe 5 minut!

qr_allab

Basketball Shots 3D

cena: bezpłatny

I na koniec – miły odmóżdżacz (o ile istnieje takie słowo). W malowniczej scenerii wygenerowanej w trzech wymiarach, rzucamy sobie rzuty wolne na czas – im więcej traficie przez 60 sekund, tym większy wynik. Im większy wynik, tym wyższa pozycja w ogólnoświatowym rankingu. Nie jest to może gra wszech czasów, która przyciągnie do siebie ponad 11 milionów graczy, ale do zabicia czasu w autobusie nadaje się w sam raz. Fajne jest też to, że mój wiekowy już I5700 nie dostał zawału Herza (see what I did there?) i całkiem sprawnie sobie radził z płynnym wyświetlaniem moich popisów “za 3”.

qr_3D