Ściśle Fajne: Najlepsze aplikacje na Symbiana #12

Najpierw dobra, a potem nieco gorsza wiadomość. Nokia wkrótce zaprezentuje nowe smartfony z systemem Symbian, a także najprawdopodobniej aktualizację dla swojego OS-u, która wniesie ze sobą sporo zmian w interfejsie użytkownika. Miejmy zatem nadzieję, że skoro Nokia nie spisuje na straty Symbiana, to i programiści wezmą to sobie do serca i będą pisać ciekawe aplikacje.
Ściśle fajne aplikacje dla Symbiana już po raz trzynasty
Ściśle fajne aplikacje dla Symbiana już po raz trzynasty

Teraz obiecana, gorsza wiadomość. W chwili obecnej aplikacji dla Symbiana, które z czystym sumieniem mógłbym wam polecić, jest naprawdę niewiele. Dlatego grafik cyklu musimy nieco rozluźnić. Ściśle fajne dla Symbiana będą zatem pojawiać się od teraz w co drugą środę. Najpierw poprzednie ściśle fajne o kolejnych numerkach: #1 #2 #3 #4 #5 #6 #7 #8 #9 #10
#11

A teraz dzisiejsza porcja:

ProCalc5

Cena: bezpłatny

Chyba najlepszy, darmowy kalkulator dla systemu Symbian^3. Niestety, narzędzie systemowe nie jest zbyt rozbudowane i zapewnia tylko podstawowe możliwości wykonywania działań matematycznych. Na szczęście jest ProCalc5 – rozbudowane, potężne narzędzie matematyczne, które może służyć jako 10 wirtualnych kalkulatorów naukowych. Wszystko to zoptymalizowane pod ekrany dotykowe i… kompletnie za darmo!

SPB Time

Cena: bezpłatny (trial), pełna wersja – 14,76 zł

SPB Time to tylko z pozoru prosty zegarek. Tak naprawdę to rozbudowane narzędzie czasowe, w którym kryje się zegar, czas światowy, kalendarz, stoper, a także funkcja odliczania czasu, alarmu oraz sprawdzania faz księżyca. Za darmo dostępna jest 15-dniowa wersja testowa. Pełna wersja kosztuje 14,76 złotych.

Niestety, wadą tego rozwiązania jest brak możliwości dodania “dużego” widżetu na ekran domowy, przez co nie możliwe jest wyświetlenie godziny bezpośrednio na ekranie. Czy może komuś się udało?

AutoHello

Cena: bezpłatny

To bardzo proste i lekkie narzędzie do bardzo szybkiego odbierania rozmów przychodzących. Nie chcesz ciągle wciskać na ekranie zielonej słuchawki? Zainstaluj AutoHello, uruchom aplikację w tle i teraz wystarczy, że przystawisz dzwoniący telefon do ucha i już możesz rozmawiać. Aplikacja korzysta z czujnika zbliżeniowego, a nie z akcelerometru, dzięki czemu w niewielki sposób absorbuje baterię.

Multi SMS Free

Cena: bezpłatny

Ok, nie wszystkie narzędzia muszą być przydatne. Niektóre mogą po prostu robić psikusy. Od tego właśnie jest Multi SMS Free – aplikacja, która pozwoli wysłać do jednej osoby nawet 20 razy tą samą wiadomość tekstową. Jeśli chcesz komuś dokuczyć, to właśnie aplikacja dla ciebie. Niestety, Multi SMS Free ma też wadę. Numeru adresata nie można wybrać z książki adresowej – trzeba go wpisać.

MyIntime

Cena: bezpłatny

Na dowód tego, że w naszym serwisie nie zapominamy o kobietach, przedstawiamy wam aplikację MyIntime. To narzędzie pozwala obliczyć przyszłe cykle menstruacyjne. Jako, że kompletnie się na tym nie znam, ograniczę się do opisu ze sklepu Ovi:)

Aplikacja na podstawie dat wystąpienia menstruacji, oblicza przyszłe cykle menstruacyjne. Dodatkowo udostępnia: kalendarz cyklu, dni płodne i niepłodne, poczęcie dziecka i przewidywanie narodzin oraz możliwość zabezpieczenia kodem.