Tego nie możesz przegapić! Przegląd najciekawszych informacji mijającego tygodnia [25.04 – 29.04]

A oprócz cotygodniowego przeglądu najświeższych wiadomości z kraju i ze świata polecamy:
Tego nie możesz przegapić! Przegląd najciekawszych informacji mijającego tygodnia [25.04 – 29.04]

Windows 8 i jego urocza informacja o awarii

Windows 8 ma być spójny wizualnie ze wszystkim, co nowego od Microsoftu. Z Xboksem, Windows Phone i Zune’em. I, co ważne, sam ze sobą. Mają się skończyć ekrany dialogowe w Aero Basic, interfejs w Aero i okienka w Metro. Wszystko ma wyglądać dokładnie tak samo, czego dowodzą nowe zrzuty erkanu, które wyciekły do Sieci.

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal – rzeczywiście taki “zgrabny”?

Canonical reklamuje najnowsze wydanie Ubuntu jako “Zgrabnego Narwala”. Czy ten system zasługuje na miano “zgrabnego” ?Właściwie to trudno zdefiniować nowy interfejs Ubuntu. Widać mocne inspiracje Mac OS X i Windows 7, a nawet Maemo, jednak w połączeniu, które jest co najmniej… dziwne (trudno znaleźć lepsze określenie). Takiego czegoś wcześniej nie było. Chcąc poznać nowy interfejs musiałem schować swoje przyzwyczajenia i uprzedzenia do szuflady i otworzyć umysł na nowości, które czyhają na nas w Unity.

Żegnamy Windows Phone 7, witamy Windows Phone 7.5

Microsoft nie ogłosił co prawda tego oficjalnie, ale na coraz większej ilości ogłoszeń i podstron pojawia się oznaczenie Windows Phone 7.5. Oznacza to więc, że wraz z aktualizacją Mango, zmieniony zostanie branding systemu. Co to dla nas oznacza? Właściwie, to niewiele. Wszak to tylko cyferka. Ma ona jednak podkreślić, że wraz z łatką w systemie zmieni się bardzo wiele.

Niezabezpieczenie routera grozi oskarżeniem o pedofilię

Buffalo, stan Nowy Jork. Bardzo, ale to bardzo brutalna pobudka. Mężczyznę budzi odgłos wyłamywanych drzwi. To federalni. Skuli go, zrzucili ze schodów. Zewsząd okrzyki “pedofil!”. Wszystko dlatego, że nie znał się zbyt dobrze na sieciach Wi-Fi. Mężczyzna został brutalnie aresztowany pod zarzutem posiadania i dystrybuowania treści pedofilskich. Sęk w tym, że oskarżony nie miał pojęcia o co policji chodzi. Nie lubił nawet zwykłych “fikołków”, a co dopiero porno z dzieciakami. Jasne. Każdy się tak tłumaczy. Sęk w tym, że policja nie mogła znaleźć owych treści na jego komputerze…

Asus Transformer wyprzedany w kilka minut

Eee Pada Transformera można było zakupić w Stanach Zjednoczonych przez zaledwie kilka minut. Tyle bowiem potrzebowali Amerykanie, aby wszystkie dostępne w Amazonie egzemplarze wykupić. Podobnie sprawa wygląda u innych sprzedawców. Jedynie w sieci sklepów Best Buy nowego Transformera za oceanem można kupić. Przypomnijmy, że gdzieniegdzie na świecie nowego Eee Pada można już kupić, a w Polsce będzie on dostępny lada dzień. Cena najtańszego modelu wyniesie 1899 złotych.

Galaxy S II: Piękna dziewczyna i niesamowita cienkość

Rynkowa premiera smartfona Galaxy S II ma odbyć się lada dzień, dlatego nie dziwi coraz większa liczba reklamówek, które pojawiają się w Sieci. Nowy klip Samsunga szczególną uwagę zwraca na grubość urządzenia – zaledwie 8,49 milimetra. Jest ono tak cienkie, że bez problemu przeciśnie się pod drzwiami. Jednakże chyba nieco bardziej uwagę przykuwa niezwykłej urody brunetka. Oceńcie zresztą sami.

Dubeltówka od HTC

W sieci pojawiły się pierwsze informacje o nowym smartfonie firmy HTC, którego nazwa ma brzmieć “Doubleshot”. Ma to być biznesowy smartfon z systemem operacyjnym Android 2.3 Gingerbread oraz fizyczną klawiaturą QWERTY. Ponadto w jego wyposażeniu mamy znaleźć procesor z taktowaniem 1,2 GHz, nieznanej wielkości ekran o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, łączność WiFi 802.11b/g/n i Bluetooth oraz aparat cyfrowy o rozdzielczości powyżej 6 Megapikseli. HTC Doubleshot oficjalnie ma zadebiutować w lipcu.

Nokia na dobre żegna Symbiana, przenosi 3000 ludzi

Nokia przeniesie około 3000 swoich pracowników, w tym programistów, do konsultingowej firmy Accenture, zajmującej się między innymi outsourcingiem. To oznacza, że fiński producent na dobre rozstaje się z Symbianem, którego “rozwojem” zajmie się teraz właśnie zewnętrzna firma. Pracownicy, którzy do tej pory zajmowali się Symbianem, teraz będą także rozwijać różnego rodzaju usługi dla systemu Windows Phone – ale nie tylko dla Nokii, a również dla innych producentów.

Gadu-Gadu prezentuje nowy komunikator

Gadu-Gadu udostępniło zupełnie nową wersję swojego komunikatora i prosi was o beta-testy. Edycja 10.5 jest już dostępna dla wszystkich jako rozwojowa kompilacja. Testy są otwarte – każdy może wziąć w nich udział. Po udanym etapie testów wydana zostanie wersja stabilna Gadu-Gadu, oznaczona 10.5. W GG 10.5 wprowadzono szereg zmian w stosunku do poprzednich wydań. Zmiany – graficzne i funkcjonalne – dotyczą m.in. listy kontaktów i okna rozmowy. Ich celem miała być przejrzystość i intuicyjność.