Tego nie możesz przegapić: przegląd najciekawszych informacji z mijającego tygodnia [28.03 – 01.04]

Polecamy również nasze stałe punkty programu czyli:
Tego nie możesz przegapić: przegląd najciekawszych informacji z mijającego tygodnia [28.03 – 01.04]

Gra według “kiepskich”

W tym tygodniu odbyła się światowa premiera Paper Wars: Cannon Fodder na iPhone’a i iPada. Do tej pory tytuł ten został doceniony w wersji PSP minis zarówno na rynku europejskim jak i amerykańskim. Tym razem premiera szykuje się na dużo większą skalę. Okazuje się, że niskobudżetowy projekt niedużego studia z Lublina przewyższa niejedną wysokobudżetową produkcję zarówno pod względem pomysłu, realizacji jak i marketingu. 10/10 w PSPminis, 9/10 w Gamers Daily News, czy 9/10 w GamerPops to tylko niektóre z wysokich ocen jakie uzyskała gra.

Niedroga kamera Full HD z super-zoomem

Do sklepów trafiła nowa kamera cyfrowa firmy Canon, wyposażona w matrycę CMOS o rozdzielczości 3,28 Megapiksela i rozmiarze 1/4.85″. Japoński producent stawia więc na jakość materiałów filmowych (Full HD), a nie na wykonywanie zdjęć o jak najwyższej rozdzielczości. Przesłanie Canona jest więc jasne – kamera ma służyć do filmowania, a aparat do robienia zdjęć.

“Sylicyna” będzie nowym grafenem?

Pewnego dnia grafen z pewnością zrewolucjonizuje cały rynek półprzewodników, a co za tym idzie – niemal cały rynek nowoczesnych technologii. Póki co, skazani jednak jesteśmy na krzem, a skoro grafenu na razie nie można w pełni wykorzystać, można wytworzyć “nowy grafen” z krzemu. Oto “sylicyna” (ang. “silicine”), nazwana przez naukowców pochodną krzemu, bardzo przypominającą właściwościami grafen.

Pierwszy ornitopter już lata, czekamy na filtrfraki

Skrzydła SmartBirda poruszają się tak samo, jak u prawdziwej mewy – nie tylko w górę i w dół, a także w pełnym trójwymiarze, umożliwiając precyzyjną kontrolę lotu. Różna jest tylko skala: ornitopter, niczym z Diuny, ma rozpiętość skrzydeł wynoszącą dwa metry, więc owa mechaniczna mewa wymiarami przypomina bardziej albatrosa.

Wynaleziono mięśnie dla Terminatora

Wynalazek ten powstał w nowozelandzkim laboratorium w Auckland, zajmującym się biomimetyką. Same muskuły to elektroaktywne konstrukcje, składające się z dwóch warstw przewodzącego smaru węglowego, rozdzielonych wyjątkowo rozciągliwą izolacyjną folią polimerową. Po otrzymaniu napięcia, całość zachowuje się jak kondensator, gromadząc ładunki o przeciwnych wartościach na obu stronach izolatora. Ładunki różnoimienne nawzajem się przyciągają, wywołując ruchy warstwy izolacyjnej i jej rozciągnięcie. Po odjęciu napięcia wszystko wraca do normy.

Samsungowi skończyły się Super AMOLED-y

Jakiś czas temu informowaliśmy was o tym, że na niektórych rynkach (w tym na rosyjskim i niemieckim) pojawią się nieco gorsze wersje smartfona Galaxy S, które zamiast ekranów Super AMOLED, posiadać będą 4-calowe ekrany SuperClear LCD. Teraz także na polskim rynku pojawia się “nowa” wersja tego niezwykle popularnego smartfona, co może oznaczać tylko jedno – Samsungowi powoli kończą się ekrany Super AMOLED, a to co pozostało, koreański producent woli przeznaczać na swój nowy, flagowy model – Galaxy S II. Trudno się dziwić.

Windows 8 na torrentach za kilka dni

Ruszają ściśle tajne, zamknięte beta-testy wczesnej wersji rozwojowej Windows 8. System pojawił się w programie Microsoft Connect, jako dostępny do pobrania. By uzyskać plik, musisz posiadać klucz od Microsoftu, który upoważnia cię do jednorazowego pobrania systemu i instalacji na jednym systemie. Jak wskazuje tradycja, tuż po ukazaniu się systemu w Connect, jest on przekazywany partnerom OEM. I nie wierzymy, by ktoś gdzieś nie przechwycił plików i nie umieścił w sieci Torrent. Wtedy przyjrzymy się następcy całkiem udanej “Siódemki” z bliska (a raczej prototypowi).

Tesla kontra Top Gear. Czy auta elektryczne są do niczego?

Jeremy Clarkson, recenzując Teslę Roadster, czyli nowoczesny, elektryczny samochód, krytykował jego niepraktyczność. Jego zdaniem po 55 milach trzeba go odstawić do garażu i naładować. Tesla twierdzi, że to kłamstwo. Oba samochody dostarczone do testów nigdy nie zostały rozładowane poniżej 25 procent, a zatem Top Gear, zdaniem producenta, nie miał okazji się przekonać o prawdziwym zasięgu tych aut.

“Lubie to” w wyszukiwarce Google’a

Przycisk “lubię to” zawładnął Internetem – to fakt. Nie ogranicza się to wyłącznie do Facebooka, ale popularność tego przycisku rozprzestrzenia się na cały Internet i nie tylko. Już niemal na każdej stronie internetowej można coś polubić, a i w reklamach telewizyjnych coraz częściej można usłyszeć “lubię to”. Nic więc dziwnego, że inne firmy próbują podążać śladami najpopularniejszego serwisu społecznościowego.

Galaxy S Plus z procesorem 1,4 GHz

Galaxy S 2011 Edition – tak brzmi nazwa, pod którą zadebiutuje najnowsza wersja smartfona Galaxy S o numerze kodowym I9001. Urządzenie trafi z końcem kwietnia na rosyjski rynek, ale nie wiadomo jak potoczą się jego losy na innych rynkach. Nowy Galaxy S w edycji na 2011 rok wyposażony jest w 4-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, procesor z taktowaniem 1,4 GHz, 8 GB wbudowanej pamięci flash, aparat cyfrowy z funkcją kręcenia filmów HD, a także bardziej pojemną baterię (1650 mAh) schowaną za zupełnie nowym, metalowym panelem.

Więcej:trendy