5 najlepszych prezentów na Pierwszą Komunię. Testowane na dzieciach!

5 najlepszych prezentów na Pierwszą Komunię. Testowane na dzieciach!

Przygotowaliśmy dla was zestawienie prezentów komunijnych z branży IT, które możecie kupować w ciemno oraz czarną listę sprzętów, które choć wyglądają atrakcyjnie, mają wszelkie szanse skończyć pod łóżkiem pokryte grubą warstwą kurzu.

Testowane na dzieciach! 🙂

1. iPad: gry, filmy, Internet i jeszcze raz gry

Prezent idealny! iPad oferuje dostęp do dziesiątków tysięcy świetnych gier wszystkich gatunków i rodzajów, które w dodatku są niesamowicie tanie nie tylko w porównaniu do softu na konsole, ale nawet wobec gier pecetowych. Oprócz tego na tablecie można oglądać filmy, przeglądać strony WWW, albo czytać komiksy. Co więcej, iPad jest banalnie prosty w obsłudze i zarazem zbudowany tak, że jest w stanie przetrwać bez szwanku charakterystyczne dla dzieci w każdym wieku bezceremonialne traktowanie (sprawdzone!). Ceny nie są niskie, ale że dziecku nie będzie potrzebne połączenie 3G, 16 GB to aż nadto na kilkadziesiąt gier, kilka filmów i parędziesiąt komiksów, a różnice między iPadem 1 i 2 są, oprócz kamery, w praktyce pomijalne, wystarczy nam iPad 1 16 GB z WiFi, który można kupić już za 1800 zł.

Chcesz kupić? Zajrzyj do naszego sklepu, do działu tablety

2. Konsola + kontroler ruchowy: Ruchy, dziecko, ruchy!!!

Jeśli “twoje” komunijne dziecko nie ma jeszcze konsoli do gier, to masz świetny prezent. W przeciwieństwie do blaszaka konsola nie wymaga udoskonaleń, nie trzeba stale dbać o jej system operacyjny i sterowniki, wreszcie jest znacznie prostsza w obsłudze. W dodatku obydwaj rynkowi potentaci deklarują, że nie wypuszczą nic nowego przed rokiem 2014. Ale uwaga! Sama konsola to nie wszystko! Żeby zapewnić dziecku odpowiednią porcję ruchu, w komplecie powinieneś podarować mu kontroler ruchowy Kinect albo Move, dzięki któremu ma szansę nie roztyć się od siedzenia na kanapie, a jego spotkania z kolegami nigdy już nie będą takie same.

Czy wybrać Sony Playstation 3 z kontrolerem Move, czy Microsoft Xbox 360 z Kinectem, to już zależy od ciebie – obie platformy mają swoje zalety. Naszym zdaniem PS3 oferuje więcej i lepiej, ale ma gorszy kontroler.

Konsole i kontrolery znajdziesz

w naszym sklepie, o tu.

3. Lego Mindstorms NXT: Może to twoje dziecko zbuduje Terminatora?

Klocki Lego to najlepsza zabawka na świecie. Kropka. Jak więc nazwać klocki Lego umożliwiające skonstruowanie własnego robota, poruszającego się i reagującego na otoczenie zgodnie z wprowadzonym programem? Chyba najlepszą zabawką świata do kwadratu. A więc, Lego Mindstorms NXT to najlepsza zabawka świata do kwadratu. W zestawie otrzymujemy, oprócz klocków standardu Technics, serwomotory i zestaw czujników takich jak dalmierz ultradźwiękowy, czujniki nacisku czy sensor barw oraz, przede wszystkim jednostkę centralną wyposażoną w 32 bitowy procesor ARM. Najwspanialsze jest jednak to, że skonstruowanego robota można samodzielnie oprogramować, w sposób banalnie prosty konstruując nawet bardzo złożone programy tak, jakby się budowało z klocków.

Od razu na start dostaniemy wiele propozycji gotowych pojektów robotów i oprogramowania do nich. Jak myślisz, czy twój syn chciałby zbudować robota strażniczego, który po wykryciu ruchu albo dźwięku uruchomi alarm, ruszy w kierunku intruza, wyceluje i ostrzela go plastikowymi kulkami? A może sam byś miał na to ochotę…?

4. Nintendo 3DS: Zabawa na wynos w 3D

Mobilna konsola to w tym zestawieniu oczywista oczywistość i żelazny punkt komunijnych zakupów od lat. Wybierając pomiędzy dwoma najsilniejszymi na rynku graczami, Sony ze swoim PSP i Nintendo warto zdecydować się na ofertę tej ostatniej firmy. Konsola 3DS będąca następcą niezwykle popularnego modelu DS to gorąca nowość, oferująca wszystko, co najlepsze: ekran dotykowy, fizyczne kontrolery, w tym świetną analogową gałkę sterującą, czujniki położenia i wreszcie największy hit nowej konsolki – wyświetlanie obrazu 3D bez konieczności zakładania przez użytkownika specjalnych okularów. Oprócz tego najnowsze Nintendo ma dwa aparaty fotograficzne, pozwalające robić trójwymiarowe zdjęcia – bajer, ale wasze dzieci na pewno to pokochają! 3DS jest wyposażony w WiFi i ma na pokładzie przeglądarkę internetową, ale Nintendo nie zdążyło jeszcze wdrożyć tej funkcji, więc będzie na co czekać.

Jakby co, to w naszym sklepie znajdziesz Nintendo 3DS oraz gry

5. Smartfon: Doskonałe wszystko-w-jednym

Kiedy szedłem do pierwszej komunii, w naszym bloku był telefon. Jeden, na setkę mieszkań. Dziś niemal każde dziecko w drugiej klasie podstawówki ma własną komórkę. Może jednak dożyję latających samochodów? Ale ja nie o tym. Jak wynika z badań polowych, większość dzieci używa starych telefonów swoich rodziców albo najprostszych urządzeń bez żadnych większych możliwości. Jednocześnie, noszą do szkoły odtwarzacze MP3 i mobilne konsole do gier… A może by tak zastąpić wszystkie te urządzenia jednym? Niedrogi smartfon z Androidem może posłużyć i za konsolkę i za odtwarzacz, być aparatem fotograficznym no i oczywiście umożliwić kontakt z rodzicami oraz koleżankami i kolegami.
Przy zakupie warto zwrócić uwagę na dwie rzeczy: po pierwsze, na rozdzielczość ekranu bo to parametr, na którym niektórzy producenci bardzo oszczędzają, a który ogromnie wpływa na komfort użytkowania telefonu (a już szczególnie grania na nim!). Po drugie, na możliwe koszty, jakimi może zaowocować nie wyłączenie w telefonie transmisji danych GPRS…
PolecamySamsunga Galaxy Ace, który łączy dobre możliwości z rozsądną ceną. Dziewczynkom podoba się Sony Ericsson Xperia X8 w wersji białej, bo w komplecie jest wymienna, różowa obudowa…