CD Projekt RED usuwa zabezpieczenia antypirackie z Wiedźmina 2

Wśród innych znaczących zmian będzie można także zaobserwować wzrost wydajności gry (nawet do 30%) – zwłaszcza na starszych komputerach, lepszą stabilność, bezproblemową instalację darmowych DLC (pierwszy z nich zatytułowany “Kłopoty z Trollem” jest już zawarty w patchu 1.1 i w związku z tym nie wymagany jest jego oddzielny download i instalacja) oraz możliwość odwrócenia osi myszy a także przyporządkowanie klawiszy ruchu pod kursory oraz klawisze numeryczne.
CD Projekt RED usuwa zabezpieczenia antypirackie z Wiedźmina 2
'Zabezpieczenia są dla bab'

‘Zabezpieczenia są dla bab’

Adam Badowski, Dyrektor Projektu w CD Projekt RED powiedział ”

Naszym celem jest zadowolenie fanów z zakupu Wiedźmina 2, a problemy z zabezpieczeniami wcale w tym nie pomagają, wręcz odwrotnie. Chcemy zwalczać piractwo wyjątkową zawartością, która znajdzie się w legalnej kopii naszej gry. Oznacza to, że musi ona pod każdym względem oferować więcej od nielegalnych wersji: mniej kłopotów z instalacją, pełne wsparcie, oraz dostęp do dodatkowej zawartości, a także usług. Zdecydowaliśmy więc, że utrzymanie zabezpieczeń byłoby krzywdzące dla graczy, którzy nabyli grę w legalny sposób. Całkowicie pokrywa się to z naszymi deklaracjami sprzed premiery gry. Chcieliśmy, aby zabezpieczenia powstrzymały grę przed pojawieniem się jej w sieci przed premierą. Udało nam się zrealizować ten cel, dlatego teraz chcemy pozwolić graczom cieszyć się naszym tytułem bez żadnych ograniczeń – tak jak na to zasługują.”

Adam Badowski opowiedział także o podejściu CD Projekt RED do zabezpieczeń z trochę innej perspektywy, “Musimy pamiętać, że PC jest platformą dużo bardziej złożoną niż konsole, DRM dokłada potencjalnych problemów. Testy, które przeprowadziliśmy przed wydaniem gry wykazały bardzo nieznaczną różnicę w wydajności gry w porównaniu do wersji bez zabezpieczeń (GOG.com). Byliśmy bardzo niemile zaskoczeni, kiedy niektórzy z naszych fanów poinformowali nas o znacznie większych różnicach, sięgających nawet do 30% wydajności. To był kolejny, wyraźny sygnał, że powinniśmy usunąć zabezpieczenia tak szybko jak to będzie możliwe – możliwość dostarczenia graczom najwyższej jakości rozgrywki jest dla nas absolutnym priorytetem!”

W odniesieniu do pozostałych zmian Badowski dodał, “Patch 1.1 jest niezwykle ważny dlatego, że pozwala na wyeliminowanie wielu problemów technicznych, z którymi borykali się nasi klienci przy instalacji i aktywacji gry. Wierzymy, że po instalacji uaktualnienia, wszyscy gracze będą mogli cieszyć się bezproblemową rozgrywką. Jednocześnie chcę zapewnić, że nie przestaniemy wspierać graczy wraz z wydaniem tego patcha. Jeżeli nadal będą tematy, z którymi będziecie mieć problemy, jak np. trudności z niektórymi, mniej typowymi konfiguracjami sprzętowymi, możecie spodziewać się ich rozwiązania w najbliższym czasie. Opinie, które stale otrzymujemy od graczy pozwalają nam dodawać nowe funkcje i jednocześnie ulepszać grę, tak aby każdy mógł cieszyć się rozgrywką możliwie najwyższej jakości.”

Użytkownicy Wiedźmina 2 proszeni są o pobieranie patcha 1.1 stąd (Uwaga: patch 1.1 nie pobierze się automatycznie przez system auto-aktualizacji w launcherze gry).