Pierwsze szczegóły na temat fabuły nowego Tomb Raider

Pierwsze szczegóły na temat fabuły nowego Tomb Raider

W nowej części gry pojawi się też bardzo ważna postać – stary poszukiwać skarbów – Conrad Roth, który będzie pełnił tutaj rolę mentora młodej Lary. Pierwsze zadania na wyspie są związane właśnie z naszym przyjacielem. Zaraz na początku zabawy Conrada zaatakować mają bowiem wilki, a nasza bohatera wyruszy aby odzyskać jego plecak, w którym znajduje się apteczka ze antybiotykami. Jeżeli nie uda się nam szybko odnaleźć torby, to Roth może nawet umrzeć! Gdy jednak uda się nam już uratować starego przyjaciela, będziemy musieli umieścić na szczycie góry nadajnik, który ma wezwać pomoc. W tej misji czeka nas trudna wspinaczka po ostrych jak brzytwa skalach. Więcej na razie nie wiemy, ale całość zapowiada się nad wyraz interesująco.

Twórcy mają też kłaść wielki nacisk na przedstawienie samych emocji głównej bohaterki. To już nie doświadczona poszukiwaczka przygód z poprzednich części, ale zagubiona, młoda dziewczyna, na twarzy której często będzie widać strach czy smutek… Sama historia nowego Tomb Raider koncentrować się ma wokół słynnego Dragon’s Triangle, czyli tajemniczego miejsca gdzie tonie nad wyraz dużo statków.

Jeżeli uważacie, że informacje te są wyssane z palca, to warto zauważyć, że podobno po upublicznieniu ich na łamach wspomnianego wyżej Siliconera, Square-Enix od razu zażądało ich usunięcia. Jak widać więc coś musi być na rzeczy!

Sprawdź również: To nie Gabe Newell podjął decyzję o tworzeniu gier na PS3 na Gambler.pl

Więcej:gry