Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na Androida #28

cena: bezpłatny
Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na Androida #28

Free Heroes

pobierz z Android Market

Darmowy port jednej z najlepszych gier w historii – drugiej części Heroes of Might & Magic. Co prawda aplikacja została napisana z myślą o większych ekranach, w które wyposażone są tablety z Androidem, jednak lekkich zmianach ustawień, da się grać na smartfonowym wyświetlaczu. Port wymaga oryginalnych plików danych gry do uruchomienia, co oznacza, że musicie przeszukać zakamarki swoich domów i znaleźć pudełko z HoMM2, żeby cieszyć się grą na swoim androidzie.

Duck Hunt

cena: bezpłatny

pobierz z Android Market

Najlepsze określenie, jakie przychodzi mi do głowy, przeczytałem w jednym z komentarzy pod tą pozycją a brzmi ono: “klasyczny czasoumilacz” i jest genialnym podsumowaniem tej “gierki”. O ile, w czasach ośmiobitowych konsol Duck Hunt stanowiło wyzwanie dla graczy, o tyle strzelanie do kaczek przy użyciu ekranu dotykowego… no cóż – jest banalnie proste. Dla wszystkich, którzy znowu chcą poczuć się młodzi i ponownie usłyszeć ten $#%^#^ psi śmiech.

Open TTD

cena: bezpłatny

pobierz z Android Market

Kolejny hit ze “starych dobrych czasów” na Androidzie. Zaprojektowany z myślą o tabletach, jednak po kilku zmianach w ustawieniach i odrobinie samozaparcia z powodzeniem można zbudować swoje imperium transportowe na ekranie telefonu. Gra zajmuje 20Mb – dlatego też sugeruję sprawdzić czy macie tyle miejsca przed pobraniem.

Gadu-Gadu

cena: bezpłatny

pobierz z Android Market

Jeśli korzystacie, bądź chcecie korzystać wyłącznie z protokołu gadu gadu na swoim telefonie a nieoficjalne klienty, takie jak vCommunicator nie przypadłu Wam do gustu, czemu nie sprawdzić oficjalnej produkcji GG Network S.A? Aplikacja oferuje dostęp do ilości wysłanych/pobranych danych (przydatne dla osób z niskim limitem transferu danych) i może poszczycić się całkiem nieźle zaprojektowanym systemem powiadomień. Do tego macie gwarancję, że aplikacja zawsze będzie kompatybilna z protokołem gg.

Vtok – Google VideoChat (Beta)

cena: bezpłatny

pobierz z Android Market

Bezpłatne rozmowy głosowe i rozmowy wideo ze wszystkimi kontaktami Google przy wykorzystaniu z Google Video i Voice Chat. Ogromnym plusem Vtoka jest brak potrzeby zakładania kolejnego konta – wystarczy zalogować się na swoje konto Google i po sprawie. Program ten polecamy użytkownikom urządzeń, które posiadają kamerę z przodu. W innych przypadkach aplikacja traci nieco ze swojego uroku…

Gdybyście ominęli któryś z poprzednich odcinków: