Playstation Suite – gry z Playstation na Androida!

Podczas targów E3, japoński producent po raz kolejny zapowiada platformę Playstation Suite, która ma zapewnić możliwość pobierania materiałów ze sklepu Playstation Store na urządzenia z systemem operacyjnym Android. Oczywiście, urządzenia z Androidem będą musiały spełniać wymagania nowego programu Playstation Certified. Na chwilę obecną, spełniają je wyłącznie urządzenia Sony – smartfon Xperia Play oraz tablety S1 i S2. Możemy się jednak spodziewać, że znacznie więcej urządzeń, także innych producentów, będzie owe wymagania spełniało.
Playstation Suite – gry z Playstation na Androida!
Playstation Suite ma być dostępne także na innych platformach

Playstation Suite ma być dostępne także na innych platformach

Gry wydawane w ramach Playstation Suite, będą dostępne dla PS Vita oraz urządzeń z Androidem poprzez Playstation Store. Jak na razie Sony planuje wydanie tytułów z pierwszej generacji konsoli Playstation w wersjach na system Android i platformę PS Vita.

Start nowej usługi przewidziany jest na koniec 2011 roku, zapewne razem ze wspomnianą już konsolą PS Vita. Premiera Playstation Suite może zatem zsynchronizować się z debiutem nowego Androida – Ice Cream Sandwich – co powinno wyeliminować problem rozdzielenia emulatorów dla dwóch wersji systemu Google’a.