Playstation Suite – gry z Playstation na Androida!

Sony zapowiada nową usługę Playstation Suite

Playstation Suite ma być dostępne także na innych platformach

Playstation Suite ma być dostępne także na innych platformach

Podczas targów E3, japoński producent po raz kolejny zapowiada platformę Playstation Suite, która ma zapewnić możliwość pobierania materiałów ze sklepu Playstation Store na urządzenia z systemem operacyjnym Android. Oczywiście, urządzenia z Androidem będą musiały spełniać wymagania nowego programu Playstation Certified. Na chwilę obecną, spełniają je wyłącznie urządzenia Sony – smartfon Xperia Play oraz tablety S1 i S2. Możemy się jednak spodziewać, że znacznie więcej urządzeń, także innych producentów, będzie owe wymagania spełniało.

Gry wydawane w ramach Playstation Suite, będą dostępne dla PS Vita oraz urządzeń z Androidem poprzez Playstation Store. Jak na razie Sony planuje wydanie tytułów z pierwszej generacji konsoli Playstation w wersjach na system Android i platformę PS Vita.

Start nowej usługi przewidziany jest na koniec 2011 roku, zapewne razem ze wspomnianą już konsolą PS Vita. Premiera Playstation Suite może zatem zsynchronizować się z debiutem nowego Androida – Ice Cream Sandwich – co powinno wyeliminować problem rozdzielenia emulatorów dla dwóch wersji systemu Google’a.