Darmowa aplikacja, ostrzegająca przed fotoradarami!

Ostrzeganie przed automatyczną kontrolą prędkości na drodze, czyli popularnymi fotoradarami,
Darmowa aplikacja, ostrzegająca przed fotoradarami!
RadarSTOP za darmo ostrzeże Cię przed fotoradarami

RadarSTOP za darmo ostrzeże Cię przed fotoradarami

było dotychczas domeną urządzeń do nawigacji samochodowej, które standardowo takie funkcje

udostępniają. Znany Polski producent map cyfrowych, firma IMAGIS S.A. przekonuje natomiast, że do ostrzegania przed fotoradarami wystarczy telefon komórkowy z bezpłatnym programem o nazwie

MapaMap RadarSTOP, bez żadnej nawigacji. MapaMap RadarSTOP to bezpłatny program, który po wgraniu do telefonu i uruchomieniu, potrafi uchronić użytkownika przed niejednym mandatem.

Jego podstawową funkcją jest ostrzeganie przed fotoradarami, ale nie tylko, gdyż program poinformuje także, z jaką prędkością należy minąć fotoradar i ostrzeże przed miejscami, w których z przenośnym radarem rozstawia się często policja lub inspekcja ruchu drogowego. Oprogramowanie, MapaMap RadarSTOP przystosowane jest także do ostrzegania przed tak zwanymi “strefami pomiaru prędkości”, które już wkrótce zagoszczą na naszych drogach.

Producent deklaruje, że na bieżąco będzie śledził sytuację na polskich drogach dotyczącą pojawiających się punktów kontroli prędkości. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na miejsca ustawienia fotoradarów, których liczba będzie się w ciągu najbliższych lat dynamicznie zmieniała. Gdy po drodze użytkownik napotka nowy radar, będzie mógł go dodać do bazy własnoręcznie.

Aplikacja RadarSTOP dostępna jest w tej chwili w App Store dla iOS-a, a za kilka dni pojawi się także na Androidzie. Planowane są także edycje na inne platformy. Aby skorzystać z aplikacji, telefon musi posiadać odbiornik GPS.

Producent informuje także, że w przygotowaniu znajduje się już kolejna wersja tego programu –

MapaMap RadarSTOP CB – która będzie udostępniła funkcję głosowej rozmowy pomiędzy

użytkownikami, na zasadzie popularnych odbiorników CB RADIO.