Facebook jako książka? Jest do tego aplikacja!

Deutsche Post DHL, koncern oferujący usługi logistyczne i pocztowe, udostępnił nową usługę dla użytkowników Facebooka – aplikację “Social Memories”. Aplikacja daje użytkownikom możliwość zatrzymywania informacji, które w przypadku tradycyjnej formy Facebooka zwyczajnie umykają. Książka dostosowana jest do potrzeb użytkownika i zbiera informacje umieszczone na profilu oraz jest urozmaicona zdjęciami i infografikami. Książka przekształca ulotne informacje dotyczące użytkowników portalu w trwałe wspomnienia. Social Memories została utworzona wspólnie z agencją Cosalux i jest przeznaczona do użytkowników Facebooka na całym świecie. Aplikacja jest dostępna na http://www.facebook.com/socialmemories lub http://www.socialmemories.de.
Facebook jako książka? Jest do tego aplikacja!
DHL Social Memories

DHL Social Memories

“Deutsche Post DHL zawsze przekazywała wspomnienia, jednak do tej pory wspomnienia były zapisane w listach i na pocztówkach, teraz coraz częściej zastępowanych przez nowe formy komunikacji cyfrowej — mówi Clemens Beckmann, wiceprezes Deutsche Post Innovation. –

Nasze obecne dokonania stanowią absolutny przełom, zacieramy granicę między światem cyfrowym i światem materialnym”.

Aplikacja jest dostępna w dwóch wersjach: jako darmowy album cyfrowy składający się z wybranych stron książki lub jako wydrukowana 28-stronicowa wersja papierowa w twardej oprawie, która może być przesłana do dowolnego miejsca na świecie. Po wybraniu okresu, którego dotyczyć ma książka, aplikacja Social Memories automatycznie zaczyna tworzyć książkę ze zdjęciami, danymi statystycznymi zaczerpniętymi z profilu użytkownika, aktualizacjami statusu i zdjęć. Zdjęcia mogą być dopasowywane indywidualnie.

Aplikacja działa w pełnej zgodności z przepisami o ochronie danych osobowych. Przeprowadza analizę danych zawartych w profilu użytkownika zapisując informacje o najbardziej aktywnych znajomych czy najbardziej popularnych wpisach na tablicy. Wyniki są następnie przedstawiane w formie łatwych do odczytania wykresów. Użytkownik może również wybrać jedną z trzech wersji kolorystycznych i różnych wersji językowych książki. Wirtualna półka na książki umożliwia “kartkowanie” książek utworzonych w pamięci osobistej. Dostępne są również vouchery umożliwiające podarowanie książki jako prezentu.

Utworzono już prawie 70 000 wirtualnych książek od czasu uruchomienia, w połowie maja, aplikacji Social Memories. Deutsche Post DHL ma w planach rozszerzenie możliwości aplikacji, aby udostępnić użytkownikom możliwie najbardziej spersonalizowaną wersję aplikacji.