FIFA 12: obrona równie ważna, co atak

FIFA 12 jest promowana jako rewolucja w świecie symulatorów piłki nożnej. Faktycznie, zmian jest cała masa i robią wrażenie. Ciężko jednak ocenić, czy pozwolą legendarnej serii pozostać wciąż tak grywalną produkcją. O tym pozostaje się nam przekonać, dziś za to dowiedzieliśmy się o kolejnej nowince. Taktycznej obronie, która została napisana praktycznie od zera i która zupełnie zmienia dynamikę gry.
FIFA 12: obrona równie ważna, co atak
Odwieczne pytanie: PES czy FIFA?

Odwieczne pytanie: PES czy FIFA?

Głównym zarzutem wobec obrońców w grach FIFA jest ich nadmierne zaangażowanie. Zawsze wyjątkowo entuzjastycznie opuszczali swoje miejsce na boisku, wybiegając na spotkanie napastnikom. Działo się to prawie zawsze półautomatycznie, pozostawiając graczowi niewiele do roboty. Ma się to zmienić.

Obrońcy mają być mniej bezmyślni, bardziej ostrożni, starać się utrzymywać ustaloną formację i nie wprowadzać chaosu na liniach obrony. Koniec z bezmyślnym wciskaniem wielu przycisków. Zarówno atak jak i obrona będą musiały być przemyślane, by odnieść sukces. Dynamika gry ma nieco zwolnić, ale to, co się dzieje na ekranie ma bardziej przypominać prawdziwy mecz piłki nożnej i zmusić gracza do myślenia również w momencie, gdy nie ma on piłki,.

Symulacja i realizm jednak nijak mają się do grywalności. Miejmy nadzieję, że tej nie zabraknie.