“Nie ma dowodów na powiązanie telefonów komórkowych z rakiem”

Badanie Światowej Organizacji Zdrowia zostało przeanalizowane przez amerykańskich, brytyjskich i szwedzkich naukowców. Ich wnioski? Niezbyt pochlebne dla autorów badania. –
Optimus Z mierzy 11,05 mm grubości
Optimus Z mierzy 11,05 mm grubości
Jesteśmy bezpieczni?

Jesteśmy bezpieczni?

Istnieje pewna niepewność, ale coraz więcej dowodów przeczy tezie jakoby telefony komórkowe mogły być przyczyną guzów rakowych w mózgu — jak czytamy w ich oświadczeniu. Światowa Organizacja Zdrowia utrzymuje jednak, że telefony komórkowe są “prawdopodobnie” rakotwórcze, zwiększając szczególnie szanse na zachorowanie na glejaka.

Jak piszą naukowcy, badania w kilku krajach “nie wykazały wzrostu ilości guzów mózgu w 20 lat po pojawieniu się telefonii komórkowej i w 10 lat po jej upowszechnieniu”. Badanie opublikowane w 2010 roku trwało ponad dziesięć lat i obserwowało 13 tysięcy użytkowników telefonów komórkowych. Opierało się jednak wyłącznie na rozmowach z uczestnikami.

Naukowcy zauważają również, że uzależniliśmy się już tak od swoich komórek, że nie przestalibyśmy ich używać, nawet jeśli wpływałyby negatywnie na zdrowie. Czyżby?