Zupełnie nowy Android Market lada moment w twoim smartfonie

Na Twitterze zawrzało od radosnych okrzyków w postaci “Już mam! Nowy Market na moim Androidzie!”. Niestety, na naszych redakcyjnych Androidach jeszcze się nie pojawił (czytaj: tych, na których nie wymuszaliśmy instalacji bety), ale tysiące użytkowników nie mogą się mylić. Aktualizacja ma potrwać kilka dni, zanim dotrze do wszystkich, dlatego musimy się uzbroić w jeszcze odrobinkę cierpliwości. Nie wymaga żadnych działań od użytkownika.
Zupełnie nowy Android Market lada moment w twoim smartfonie
Tak wygląda amerykańska, pełna wersja Marketu

Tak wygląda amerykańska, pełna wersja Marketu

Niestety, w Polsce nie skorzystamy z niektórych udogodnień. Niektóre nowości, póki co, zarezerwowane są tylko dla Amerykanów, tak jak wypożyczalnia filmów (Google obiecuje ja w naszym kraju “za kilka miesięcy” – szczerze wątpimy, ale trzymamy kciuki). To, na czym skorzystamy, to zupełnie nowy interfejs, naszym subiektywnym zdaniem czytelniejszy i szybciej reagujący na polecenia. Widać też dużą inspirację Windows Phone.

Dajcie znać w komentarzach, czy wasze smartfony pracują już z nowym Marketem i czy wymusiliście sami instalację, czy też pojawiła się z oficjalnej dystrybucji.