Android kontroluje lustrzanki Canona, możesz fotografować z ukrycia

DSLR Controller pozwoli Ci przejąć pełną kontrolę nad podłączoną do smartfona lub tabletu za pomocą kabelka USB lustrzanką firmy Canon. Po zainstalowaniu aplikacji, należy podłączyć do telefonu lustrzankę za pomocą kabla USB i adapteru – następnie uruchomić aplikację i już można sterować ustawionym na przykład na statywie aparatem, jak pokazano na poniższym filmiku. Zanim się jednak zbytnio rozochocicie, mamy także złe wieści.
Android kontroluje lustrzanki Canona, możesz fotografować z ukrycia
DSLR Controller - kontroluj lustrzankę za pomocą Androida

DSLR Controller – kontroluj lustrzankę za pomocą Androida

Po pierwsze, aplikacja znajduje się w wersji beta – z pewnością zawiera błędy i kosztuje w tej chwili 8,5 dolara (aktualizacja do stabilnej wersji będzie darmowa).

Po drugie, aplikacja współpracuje tylko z lustrzankami Canon EOS (przetestowane modele: 550D, 50D, 7D, 5D mk II, 1D mkIV).

Po trzecie smartfon/tablet musi oferować funkcję hosta USB, tak więc jedynym telefonem, z którym DSLR Controller będzie współpracować, jest w tej chwili Samsung Galaxy S II (po aktualizacji oprogramowania do wersji KG1 lub nowszej). Jedynym tabletem natomiast, który do tej pory przeszedł test zgodności z aplikacją, jest Motorola XOOM, ale wszystkie modele z Androidem 3.1 lub nowszym powinny współpracować.

Po czwarte, musisz posiadać kabel USB on-the-go (z konwerterem pełnowymiarowego USB do microUSB).

Wreszcie po piąte i ostatnie – musisz się koniecznie dobrze zastanowić, czy aby na pewno taka aplikacja ci się przyda.

A tak wygląda DSLR Controller w akcji: