Chopin zagra na iPhone’ie i iPadzie

Bloober Team podpisał umowę z jednym z największych i najważniejszych wydawców gier na rynku iOS – francuską spółką Bulkypix. Umowa dotyczy serii Music Master Chopin, która została zrealizowana przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Gra, inspirowana dziełami F. Chopina, w ubiegłym roku została wydana na rynku polskim w wersji na PC. Umowa z Bulkypix przewiduje dystrybucję produkcji krakowskiego dewelopera w wersji na platformę iOS.
Chopin zagra na iPhone’ie i iPadzie
Music Master Chopin wyjdzie także na platformę iOS

Music Master Chopin wyjdzie także na platformę iOS

Seria Music Master Chopin składa się z 3 tytułów – Classic, Rock i Pop. W nagraniu ścieżki dźwiękowej do każdej z części wzięło udział wielu artystów, takich jak Rafał Blechacz, Martha Argerich, Ron “Bumblefoot” Thal z Guns’n’Roses, Grzegorz Kupczyk, Proletaryat, Matt Dusk, Chris Botti czy Ewa Farna. Nazwiska kolejnych nieanonsowanych jeszcze wykonawców zostaną ogłoszone już wkrótce. Część rockowa i popowa to utwory powstałe specjalnie dla projektu Music Master Chopin, większość aranżacji przygotował jeden z najzdolniejszych twórców młodego pokolenia – Radek Chwieralski.

Planowana data premiery jest przewidziana jeszcze na ten rok. Gra pojawi się dla platformy iOS także na polskim rynku, ale wydawcą będzie inna firma.

Więcej:gryrozrywka