Duże zmiany na portalu nk.pl

Od lipca trwają intensywne prace nad zmianami w galeriach zdjęć. Fotografie ostatnio dodane przez znajomych są teraz bardziej wyeksponowane i łatwiej dostępne, tak samo jak przycisk służący do ich dodawania. Na początek września planowane jest udostępnienie przerobionej wersji galerii. “We wrześniu aktywność naszych Użytkowników zawsze rośnie, m.in. dodają wówczas więcej zdjęć. By wyjść na przeciw ich potrzebom, zrezygnowaliśmy z limitu transferu zdjęć, wprowadzamy też modyfikacje w układzie samej galerii. Będzie wygodniejsza w obsłudze i bardziej funkcjonalna. Umożliwi łatwe znalezienie konkretnego zdjęcia, szybki podgląd ostatnio skomentowanych fotografii, a także łatwe przerzucanie ich między albumami” – mówi Joanna Gajewska, rzecznik Naszej Klasy. “Nowym elementem będzie również kosz – dzięki niemu Użytkownik zyskuje możliwość przywrócenia zdjęcia usuniętego z albumu.” – dodaje.
Duże zmiany na portalu nk.pl
nk.pl - nowe galerie zdjęć

nk.pl – nowe galerie zdjęć

Aplikacja miniNK

Wersja NK na Windows znajduje się w fazie betatestów i jest już bliska premiery. Podczas badań i rozmów z testującymi tą aplikację użytkownikami okazało się, że najważniejszym i jednocześnie najbardziej pożądanym elementem jest wbudowany komunikator. Aplikacja ponadto będzie umożliwiała m.in. pogląd poczty, wpisów, ostatnio dodanych zdjęć i nowych komentarzy. Użytkownik z zainstalowanym miniNK może np. pracować na komputerze i bez uruchomionej przeglądarki być na bieżąco z nowinkami od swoich przyjaciół.

Rozwój aplikacji mobilnych

Wraz z opublikowaniem wersji portalu dla systemu Android oraz aplikacji NK Touch, dla telefonów Nokia z ekranem dotykowym, portal nk.pl stał się dostępny na wszystkich relewantnych platformach mobilnych w Polsce. Wcześniej powstała strona Lajt oraz aplikacje Java, Nokia, iPhone, Windows Mobile. Prace nad wersjami mobilnymi trwają – na październik zapowiedziana jest nowa aplikacja NK Android, w której możliwa będzie synchronizacja kontaktów między telefonem a profilem w nk.pl. Zostanie ona również uzupełniona o widżet, umożliwiający szybkie informowanie o m.in.: nowych wiadomościach, wpisach czy powiadomieniach od znajomych z NK. Ponadto trwają pracę nad rozwojem strony Lajt.