Eee PC X101 ma MeeGo, kosztuje 639 złotych!

Na polskim rynku netbook Eee PC X101 pojawi się w czwartym kwartale 2011 roku. Opierać się będzie na systemie operacyjnym MeeGo, a przeznaczony będzie przede wszystkim dla nastolatków i studentów, dla których najistotniejszy jest szybki i łatwy dostęp do Internetu.
Eee PC X101 ma MeeGo, kosztuje 639 złotych!
Eee PC X101 mierzy ledwie 17,6 mm grubości, zaś waży 920 gramów

Eee PC X101 mierzy ledwie 17,6 mm grubości, zaś waży 920 gramów

Wygodny i łatwy w użyciu interfejs nowego systemu operacyjnego MeeGo powstał, aby ułatwić korzystanie z komputera jako platformy komunikacji. Dzięki specjalnym aplikacjom dla Facebooka, Twittera i dedykowanemu komunikatorowi nawiązywanie znajomości i kontakt z przyjaciółmi jest banalnie prosty. System operacyjny MeeGo został wyposażony dedykowane aplikacje do Facebooka i Twittera, wbudowany komunikator internetowym oraz przeglądarkę Google Chrome umożliwiającą łatwe surfowanie w sieci. Daje ona także dostęp do szeregu usług chmurowych, takich jak asus vibe, asus appstore i popularny wirtualny dysk Dropbox.

Netbook Eee PC X101 oferuje także dostęp do British English Language Learning – przeinstalowanego oprogramowania do nauki języka angielskiego w formie zbioru interaktywnych gier, plików wideo i mp3. Ponad 300 fragmentów materiałów edukacyjnych zostało przygotowanych przez liderów English Language Training (ELT) i British Council, a sam program zaprojektowali wielokrotnie nagradzani specjaliści z działu Performance Learning Solutions firmy Intel.

Sugerowana cena urządzenia wynosi 639PLN (za model posiadający procesor Intel N435, 1GB DDR2 pamięci RAM oraz napęd 8GB SSD) lub 719PLN (za wersję wyposażoną w procesor Intel N455, 1GB DDR2 pamięci RAM, 250-gigabajtowy dysk twardy i system Windows 7 Starter).

Więcej:Asusnetbooki